ST atsaka privāto bērnudārzu audzēkņu vecākiem. Vai viņi gatavi padoties?

Pievienot komentāru
ST atsaka privāto bērnudārzu audzēkņu vecākiem. Vai viņi gatavi padoties?
Reuters/Scanpix

Satversmes tiesa (ST) atteikusi ierosināt lietu vecākiem, kuriem pēc valsts līdzfinansējuma pārtraukšanas krietni pieauguši rēķini par privātajiem bērnudārziem.

Lieta netiks ierosināta, jo pieteikumā trūcis juridiskā pamatojuma. Kā Satversmei neatbilstošs pieteikumā norādīts valdības noteikumu viens punkts, kuram neesot saistības ar izmaksu pieaugumu.

”Problēma ir tāda, ka izmaksas ir pieaugušas, bet nekur pieteikumā tā īsti nebija pamatojums, ka tieši tas noteiktais Ministru kabineta noteikumu punkts izraisa šo izmaksu pieaugumu un tālāk arī izraisa pamattiesību aizskārumu,” skaidroja tiesas pārstāve Līna Kovalevska.

Atteikums ierosināt lietu šokējis gan pieteicēju Inesi, gan pusotru tūkstoti vecāku, kas ar saviem parakstiem pauda atbalstu pieteikumam. Tomēr Inese apņēmusies nepadoties un joprojām uzskata, ka vienlīdzība no valsts un pašvaldību puses nav ievērota.

Kā ziņots, jūlija sākumā vecāki, kuriem bērni jāsūta privātajos bērnudārzos, jo pašvaldību iestādēs trūkst vietu, sāka saņemt pirmos rēķinus pēc valsts līdzfinansējuma pārtraukšanas. Kā norāda vecāki, izmaksas tagad būtiski palielinājušās.

Video