Sprūds un viņa dzīvesbiedrene kļuvuši par aizdomās turētajiem lietā par iespējamiem pārkāpumiem divos uzņēmumos

2 komentāri
Sprūds un viņa dzīvesbiedrene kļuvuši par aizdomās turētajiem lietā par iespējamiem pārkāpumiem divos uzņēmumos

Kriminālprocesā par iespējamiem pārkāpumiem uzņēmumos “Dzimtā sēta” un “Peltes īpašumi” starp aizdomās turētajiem ir no amata atstādinātais maksātnespējas administrators Māris Sprūds, viņa dzīvesbiedre maksātnespējas administratore Ilze Gulbe, kā arī kādreizējais Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Aigars Lūsis.

Aģentūra LETA mēģināja telefoniski sazināties ar Lūsi, tomēr viņš, uzzinot, ka piezvanījusi žurnāliste, norādīja, ka sarunai nav laika, un nolika klausuli.

Sprūda aizstāvis citā procesā, kas saistīts ar likvidējamo “Trasta komercbanku”, Jānis Rozenbergs aģentūrai LETA apstiprināja, ka Sprūdam ir aizdomās turētā statuss arī lietā par iespējamiem pārkāpumiem uzņēmumos “Dzimtā sēta” un “Peltes īpašumi”.

Kā ziņots, kriminālprocesā par iespējamiem pārkāpumiem uzņēmumu “Dzimtā sēta” un “Peltes īpašumi” maksātnespējas procesos par aizdomās turētajiem atzītas kopumā sešas personas.

Kā aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors veic pirmstiesas izmeklēšanu par iespējamiem pārkāpumiem “Dzimtā sēta” un “Peltes īpašumi” maksātnespējas procesos. Finanšu policijas pārvaldes darbinieki prokurora uzdevumā 9.jūnijā minētajā kriminālprocesā veica deviņas kratīšanas. Šajā pašā dienā par aizdomās turētajām tika atzītas divas personas pēc Krimināllikuma panta par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Turklāt tika aizturēta sertificēta maksātnespējas administratore, kura nākamajā dienā atzīta par aizdomās turēto noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā.

14.jūnijā par aizdomās turēto noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā un piesavināšanā atzīts maksātnespējas administrators, kurš pašlaik atstādināts no administratora amata.

Nākamajā dienā par aizdomās turēto divos noziegumos atzīts bijušais maksātnespējas administrators, patlaban zvērināts advokāts. Savukārt 16.jūnijā par aizdomās turēto atzīta vēl viena persona.

Turklāt minētajā kriminālprocesā pieņemts lēmums par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanas juridiskajai personai procesa sākšanu.

Piecām personām piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Nolūkā nodrošināt izmeklēšanas noslēpumu detalizētāku informāciju par šo procesu prokuratūra pagaidām nesniegšot.
2 komentāri