“Sports, māksla, izklaide un atpūta!” Ar jauniem rekordiem aizvadīts “Lattelecom” Rīgas maratons

Pievienot komentāru

Svētdien, 20. maijā, galvaspilsētas centra ielas bija slēgtas satiksmei un cilvēki pa tām pārvietojas, galvenokārt skriešus. Tūkstošiem cilvēku piedalījās “Lattelecom” Rīgas maratonā. Daudziem rīdziniekiem un pilsētas viesiem šī bija lieliska atpūtas diena ar daudz un dažādām izklaides iespējām.

Sports, māksla, izklaide un atpūta – tas viss bija pieejams gan maratona dalībniekiem, gan skatītājiem. Šogad Maratonā piedalījās vairāk nekā 37 000 skrējēju no 78 pasaules valstīm – tas ir dalībnieku skaita rekords. 42 kilometru distanci mēroja vismaz 2000, bet pusmaratona distanci aptuveni 7000 skrējēju.

Pēc finiša dažs saļima nespēkā, citus pārņēma emocijas un asaras.

Organizatori bija parūpējušies lai atvieglotu distanci sportistiem un sarīkotu izklaidi skatītājiem. Maratona laikā pie Ministru kabineta bija karogu aleja, pie Brīvības pieminekļa – simtgades goda sardze un skrējējus sveica dejotāji.

 

Savukārt dziesmu un deju svētku alejā pie Brīvības un Stabu ielas krustojuma skrējējus ar dziesmām sveica vairāki simti koristu.

Krastmalā, kur tika dots starts un skrējēji tika arī sagaidīti finišā, bija daudz skatītāju un valdīja pacilāta noskaņa.

Maratonā, kā ierasts piedalījās daudz ārvalstu skrējēju – tostarp arī vairāki pasaules elites klases maratonisti. Jaunu rekordu uzstādīja maratona uzvarētājs Etiopijas skrējējs Ajana. Labākais no Latvijas skrējējiem bija Valērijs Žolnerovičs, kuram septītā vieta, bet pēc ilgāka laika, skriet atsākusī Jeļena Prokopčuka ierindojās ceturtajā vietā pusmaratona distancē.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991. gada un ir saņēmis Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas “Bronzas” kvalifikācijas zīmi. Savukārt šogad maratona rīkotāji cer izpildīt “Zelta” kvalifikācijas kritērijus.