Sportiskie bērni sūdzas par garlaicību sporta stundās

1 komentārs

Skriešana uz ātrumu un citu sporta normatīvu izpilde jau vairākus gadus Latvijas skolās atcelta, tā piedēvēta padomju laika vērtēšanas sistēmai, kas bērnos rada stresu. Tomēr skolēni norāda, ka normatīvu neesamība rada lielu sajukumu, daži pat raksturo to kā ”bardaku”.

”Manuprāt, tas rada bardaku savā ziņā, jo vairs nav noteikts, kas tieši jādara, tagad var brīvāk izvēlēties, ko darīt, ko nedarīt,” stāsta Ieva, Rīgas Teikas vidusskolas 10. klases skolniece.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

10. klases skolniece Laura:

Es arī pati ļoti daudz nodarbojos ar sportu, un man tajās sporta stundās ir mazliet neinteresanti, kad citiem tā nesanāk un tad viņi nedara, un tad viņus novērtē tāpat kā mani, lai gan es daru daudz ko vairāk.

Skolotāji stāsta, ka patlaban sporta stundās tiek izmantota teju individuāla pieeja katram skolēnam, lai visos skolēnos kaut kādās devās radītu simpātijas pret fiziskām aktivitātēm. Vairāk tiek vērtētas skolēna zināšanas un tas, vai tehniski pareizi izpildīti vingrinājumi. Tomēr trūkst vienotas sistēmas, kā to novērtēt.

Sporta skolotāji uzskata, ka valsts izstrādāti normatīvi varētu būt kā kodols, uz kura katrā skolā pēc tam attīstīt jau esošo vērtēšanas sistēmu, lai neizveidotos situācija, ka skolēnam, pārejot mācīties no vienas skolas uz citu, vērtējumi atšķiras pavisam krasi.

Tāpat arī skolotāju darbu atvieglotu tas, ja vērtēšanas kritēriji tiktu balstīti uz medicīniskiem pētījumiem un būtu atbilstoši skolēnu īpatnībām konkrētā vecumā.

Plašāk par šo tematu – skaties video!

TOP komentāri

  • irena
    0 0 0

    irena

    Pasniedzējiem jāaizbrauc uz Igauniju, kur notiek interesantas stundas, kur mācās dejot hiphopu/laikam tā to sauca/ Un visi bērni sajūsma un garlaicības nav. Nu bija tāds raksts ziņās.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl