Spoki un mistērija! Latvijas pilis un muižas apvij dažādas leģendas

Komentāri

Jau tradicionāli oktobra pēdējā sestdienā Latvijas pilīs un muižās notiek “Leģendu nakts”. Šogad 34 piļu un muižu zālēs, torņos, pagrabos, pagalmos un parkos varēs klausīties stāstos un mūzikā, baudīt pašmāju gardumus un radoši izpausties.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Latvijas Piļu un muižu asociācijas viceprezidents un Padures muižas saimnieks Jānis Lazdāns, šobrīd Latvijā ir vairākas muižas, kas ir atjaunotas un tajās var dzīvot visu gadu, kā arī uzņemt viesus. Tāpat viņš atklāj, ka daudzas muižas Latvijā šobrīd ir neapdzīvotas, un pašvaldības cenšas piesaistīt cilvēkus, kuri būtu gatavi iegādāties šādu īpašumu, kā arī ieguldīt tā atjaunošanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Jānis Lazdāns
Latvijas Piļu un muižu asociācijas viceprezidents un Padures muižas saimnieks

Būt muižkungam nozīmē to, ka es brīvdienās aizbraucu uz muižu, pļauju zāli, griežu krūmus, slauku grīdas un skatos apkārt, kas notiek. Ik pa laikam atbrauc apceļotāji, un tad es viņiem stāstu, kā tas viss tur notiek. Vasarā muiža ir manas mājas, bet ziemā muiža nav apkurināma pagaidām. Bet daudzi cilvēki ir pārcēlušies uz muižām, – tā ir viņu darba vieta un dzīvesvieta. Viņi ir muižas uztaisījuši līdz tādam līmenim, ka var tajās uzņem viesus un arī dzīvot paši.

Vienlaikus Lazdāns uzsver, ka Latvijas pilis un muižas ir leģendām apvītas. Sarunas laikā raidījuma “900 sekundes” vadītāji ar humoru vaicā: “Cik daudz spoku ir Latvijas muižās?” Lazdāns, atjokojot atbild, – būtu nepieciešams ieviest spoku reģistru.

Jānis Lazdāns
Latvijas Piļu un muižu asociācijas viceprezidents un Padures muižas saimnieks

Spoks bieži vien ir pievienotā vērtība, jo cilvēki interesējas par to. Ja tā ir viesnīca, tad tas varētu būt mīnuss, jo cilvēki baidās. Par manu muižu arī ir leģenda, ka tur pēdējais no īpašniekiem, kurš tika nošauts uz Ventspils-Kuldīga ceļa, visu laiku atgriežas un izsit vienu un to pašu logu. Logu nevar iestiklot, bet mēs tur bieži paliekam un ir mājīgi.

Sestdien “Leģendu naktī” teju visā Latvijā notiks dažādi pasākumi, plašāka informāciju par gaidāmo pasākumu iespējams uzzināt mājaslapā “www.pilis.lv”.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 1

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl