SPKC: Pēdējās divās nedēļās visā Latvijā vērojams saslimstības pieaugums ar Covid-19

1 komentārs
SPKC: Pēdējās divās nedēļās visā Latvijā vērojams saslimstības pieaugums ar Covid-19
KASPARS KRAFTS, F64

Jau otro nedēļu visā Latvijā novērojams saslimstības ar Covid-19 pieaugums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SOKC) apkopotie dati par pagājušo nedēļu. Pagājušās nedēļas pieaugums pret iepriekšējo nedēļu ir 6,4%, vidēji dienā tika atklāti 538 jauni gadījumi.

Kā portālu Skaties.lv informē SPKC, jau vairākas nedēļas saglabājas stacionēto pacientu pieaugums, iepriekšējās nedēļas laikā tika stacionēts vidēji 61 pacients dienā.

Saslimstības pieaugums novērojams visos Latvijas reģionos.

Vērtējot iepriekšējās divas nedēļas, saslimstības rādītāji ar augošu tendenci novērojami gandrīz visās vecuma grupās, izņemot samazinājums vecuma grupā 70+.

“Vērojot saslimstības rādītājus vecuma grupā 65+, redzam to mazināšanos, kur viens no iemesliem noteikti minams arī vakcinācijas ieguvums papildus citiem profilakses pasākumiem,” skaidro SPKC.

Turpina saglabāties saslimstības pieaugums vecuma grupās 10-19 gadi un 20-29 gadi, pēdējo divu nedēļu laikā pieaugums vērojams arī vecuma grupā 40-65 gadi. Skatoties konkrētāk pa bērnu vecuma grupām, saslimstība saglabājas vislielākā vecuma grupās 15-19 gadi, bet bērniem līdz 5 gadu vecumam tā ir vismazāk.

Nedaudz samazinājies Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients (R), kas šobrīd ir 1,01 (nedēļu iepriekš 1,18), tas liecina joprojām par infekcijas slimības izplatības pieaugumu, pārkāpjot robežu ”1”, norāda SPKC.

Lasi vēl: 

SPKC joprojām aicina īpaši rūpīgi ievērot roku higiēnu, pareizi lietot sejas masku (nosedzot degunu un zodu), iespēju robežās strādāt attālināti, bet ja tas nav iespējams, tad nedoties uz darbu un publiskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru).

Vienlaikus SPKC atgādina, ka ikviens var ievērot vienu no Covid-19 profilakses pasākumiem – telpu vēdināšanu. Ievērojot visus drošības pasākumus (pieskatot mazus bērnus un  dzīvniekus), telpas jāvēdina vairākas reizes dienā, plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā. Īpaši aktuāli tas ir mājsaimniecībās, kur uzturas vairāki ģimenes locekļi, kā arī darbavietās un izglītības iestādēs, kur mācību process notiek klātienē.