SPKC: patlaban visbiežāk ar Covid-19 slimo 30-59 gadu vecuma grupā

2 komentāri
SPKC: patlaban visbiežāk ar Covid-19 slimo 30-59 gadu vecuma grupā
PAULA ČURKSTE, LETA

Pēdējā mēneša laikā Covid-19 gadījumu skaits Latvijā samazinājies uz pusi, bet pagājušā nedēļā salīdzinājumā nedēļu iepriekš tas samazinājies ir par 27% – vidēji vienā dienā tika atklāti 308 jauni inficētie, un visās vecuma grupās saslimstība samazinās, tomēr visbiežāk slimo vecuma grupās 30-59 gadi, liecina Slimību un profilakses kontroles centra informācija (SPKC).

Pagājušajā nedēļā par 13% samazinājies veikto Covid-19 testu skaits, vidēji dienā veicot 10 977 testus (iepriekš 12 597 testus).

Pēdējo septiņu dienu laikā tika stacionēti vidēji 46 pacienti dienā, tādējādi ikdienā slimnīcās ar Covid-19 ārstējas vidēji 533, kamēr pirms nedēļas – 635 pacienti.

Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) šobrīd ir 0,79 (pirms nedēļas 0,8), tas liecina par infekcijas slimības izplatības samazināšanos.

Arī aizvadītajā nedēļā Latvija saglabā nemainīgi augstu 4.-5. vietu Eiropā. Ja Eiropas valstu vidējais kumulatīvais saslimstības rādītājs ir 155 (iepriekš 224), Latvijā tas ir divas reizes augstāks. Kopumā Eiropā situācija uzlabojas – 23 valstīs situācija ir stabila vai vērojams saslimstības samazinājums.

Neatkarīgi no saslimstības mazināšanās SPKC aicina iedzīvotājus vakcinēties pret Covid-19. Vakcinācija ir drošākais un efektīvākais aizsardzības veids, kas pasargā no smagām slimības formām un mazina Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā.

SPKC atgādina, ka Covid-19 profilakses pasākumi joprojām rūpīgi jāievēro – īpaši rūpīgi ievēro roku higiēnu, pareizi jālieto sejas masku, nosedzot degunu un zodu, jāvēdina telpas vairākas reizes dienā, ievērojot visus drošības pasākumus, pieskatot mazus bērnus, plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā.

Īpaši aktuāli tas ir mājsaimniecībās, kur uzturas vairāki ģimenes locekļi, kā arī darbavietās un izglītības iestādēs, kur darba un mācību process notiek klātienē, iespēju robežās jāstrādā attālināti un nav jādodas uz darbu un publiskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem, piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru.

2 komentāri