SPKC lūdz atsaukties svētdienas autobusa Valka-Seda-Valmiera-Rīga pasažierus

Pievienot komentāru
SPKC lūdz atsaukties svētdienas autobusa Valka-Seda-Valmiera-Rīga pasažierus
PAULA ČURKSTE, LETA

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) lūdz atsaukties pasažierus, kuri svētdien, 22. martā, no plkst. 11.00 līdz 15.25 ceļoja ar autobusu Valka-Seda-Valmiera-Rīga.

Kā informē SPKC, šajā autobusā pārvietojās persona ar apstiprinātu koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19.

Visiem pasažieriem, kas pārvietojās minētajā maršrutā, kura reisa numurs ir 760020, tiek noteikta pašizolācija mājās 14 dienu garumā. Visi minētā autobusa pasažieri tiek mudināti sazināties ar SPKC, zvanot pa tālruni 67 271 738.

Jau ziņots, ka SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs trešdien preses konferencē paziņoja, ka epidemiologiem vairs neizdodas iegūt informāciju par vairāku Covid-19 slimnieku inficēšanās gaitu, līdz ar to uzskatāms, ka Latvijā ir sākusies Covid-19 transmisija sabiedrībā.

Līdz šim Covid-19 pārsvarā tika atklāta gados jaunākiem cilvēkiem, un, pēc speciālistu teiktā, tas liecina par epidēmijas agrīnu stadiju. Kā iepriekš skaidroja Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis, “vispirms slimo jaunie un kustīgie, kas pēc tam inficē vecākos, mājās sēdošos”.

Ņemot vērā minēto, Latvijas stratēģija Covid-19 apturēšanai pamatā būtu pastiprināti pievērst uzmanību gados jaunākajiem inficētajiem, kamēr viņi nav paspējuši inficēt seniorus, skaidroja Dumpis.

Jau ziņots, ka no 13. marta līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību. Līdz piektdienai Latvijā konstatēti 280 ar Covid-19 saslimušie.