SPKC: Latvijas Radio kora koncerta apmeklētājiem jādodas mājas karantīnā

2 komentāri
SPKC: Latvijas Radio kora koncerta apmeklētājiem jādodas mājas karantīnā
PA WIRE / PA IMAGES / SCANPIX

Latvijas Radio kora koncerta apmeklētājiem jādodas mājas karantīnā, informē  Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

SPKC, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka četras personas, kuras saslimušas ar Covid-19 šā gada 17.oktobrī, plkst. 19.00 apmeklēja Latvijas Radio kora koncertu “Diena Aust. Latvijas Radio korim 80” Vidzemes koncertzālē Cēsīs.

Saslimušie skatītāji sēdēja dažādās rindās un dažādā attālumā no skatuves, saslimušajiem apmeklētājiem simptomi parādījās divas līdz trīs dienas pēc koncerta apmeklējuma. Jau iepriekš tika ziņots par deviņiem Covid-19 gadījumiem kora dalībniekiem.

SPKC uzskata, ka visiem koncerta apmeklētājiem inficēšanās risks ir bijis augsts un visi tiek uzskatīti par kontaktpersonām. SPKC ir saņēmis apmeklētāju sarakstu un uzsācis saziņu, nosūtot informāciju epastā, vai zvanot.

Papildu informāciju iespējams iegūt, zvanot 26451885 darba dienās 8.30-21.00.

SPKC aicina – visi, kuri 17. oktobrī apmeklēja šo koncertu, jāpaliek mājas karantīnā līdz 31. oktobrim, jāseko līdzi savam veselības stāvoklim. Ja tiek novēroti saslimšanas simptomi, jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, lai lemtu par turpmāko rīcību.

SPKC atgādina, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka esi bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne “Apturi Covid”. Izmantojot lietotni, varēsi laikus izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Galerija: Latvijas mediķu ikdiena Covid-19 pandēmijas laikā

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!