SPKC: Latvijā saglabājas nemainīgi augsta saslimstība ar Covid-19 starp ES valstīm

3 komentāri
SPKC: Latvijā saglabājas nemainīgi augsta saslimstība ar Covid-19 starp ES valstīm
KASPARS KRAFTS, F64

Epidemioloģiskā situācija ar Covid-19 Eiropas Savienības valstīs saglabājas augsta, tomēr Latvijā joprojām ir smagāka nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, informē Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju Latvijā šobrīd ir 577,1 (pirms nedēļas – 550,9), kamēr ES vidēji – 359,0. Latvijā joprojām saglabājas kā piektais augstākais saslimstības rādītājs starp ES valstīm. Lietuvas kumulatīvais rādītājs arī palielinājās, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu 353,3 (pagājušajā nedēļā 533,5), arī Igaunijai rādītājs pieaudzis – 569,9 ( iepriekšējā nedēļā 518,1).

Vienlaikus pēdējo septiņu dienu laikā situācijā ar Covid-19 Latvijā novērojams minimāls samazinājums, jo jauno gadījumu skaita dinamika Latvijā samazinājusies par 2%, bet vidējais pozitīvo testu īpatsvars pēdējo septiņu dienu laikā ir 7,7%, kamēr pirms nedēļas tas bija 8%. Stacionēto Covid-19 pacientu skaita dinamika pēdējo septiņu dienu laikā samazinājusies par 8,9%.

Tomēr SPKC atgādina, ka jāturpina atbildīgi ievērot visus noteiktos drošības pasākumus. Vajadzētu netikties ar cilvēkiem ārpus savas mājsaimniecības, ievērot fizisko distanci sabiedriskās vietās, kur pulcējas daudz cilvēki, kā arī pareizi lietot sejas masku, lai tā nosegtu degunu un zodu. No inficēšanās efektīvi pasargā tikai visu drošības pasākumu kopums.

Saslimstība ar Covid-19 pieaug arī Igaunijā, savukārt tā krītas Lietuvā.

Atgriežoties no ārvalstīm, jāievēro stingri pašizolācijas pasākumi, īpaši šajā laikā, kad Latvijā sekvencēšanas rezultātā ir atklāti deviņi Covid-19 jaunā britu celma gadījumi, kas divos gadījumos ir atklāts vietējiem Latvijas iedzīvotājiem, kas nebija apmeklējuši ārvalstis, piekodina SPKC.

Kā vēstīts, pagājušajā diennaktī Latvijā atklāti 808 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par 15 ar koronavīrusu sasirgušu cilvēku nāvi.

3 komentāri