SPKC izveidojis vairāk nekā 10 kodus “Apturi Covid” lietojošiem slimniekiem

8 komentāri
SPKC izveidojis vairāk nekā 10 kodus “Apturi Covid” lietojošiem slimniekiem

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC)  epidemiologi ir izveidojuši vairāk nekā 10 kodus Covid-19 slimniekiem visā Latvijā, kas lieto lietotni “Apturi Covid”, liecina SPKC informācija mikroblogošanas vietnē “Twitter”.

SPKC norāda, ka tas ir viens no lielākā kodu skaita vienā dienā.

“Ja arī tu esi viens no 177 000 cilvēkiem, kas lejupielādējuši lietotni, atver un pārliecinies – vai neesi saņēmis brīdinājumu!” aicina SPKC.

Lasi vēl: SPKC direktore: Mums nepietiek resursu Covid-19 straujas izplatības apstākļos

Ar lietotni “Apturi Covid” Latvija kļuvusi par vienu no pirmajām valstīm, kas testē Eiropas Komisijas uzdevumā izstrādāto lietotņu pārrobežu savietojamības risinājumu, iepriekš informēja “Apturi Covid” komunikācijas vadītāja Elīna Lidere.

Pateicoties “Apturi Covid”, dažādās valstīs izstrādātas lietotnes varēs savā starpā apmainīties ar informāciju, tādējādi dodot iespēju brīdināt iedzīvotājus par saskarsmi ar Covid-19 slimnieku arī tad, ja saslimušais izmanto citā valstī radītu lietotni.

Lidere norādīja, ka Eiropas Komisijas lietotņu pārrobežu savietojamības risinājums radīts, lai efektīvāk samazinātu Covid-19 izplatību, drīzāk pārtrauktu Covid-19 izplatību ķēdes un glābtu dzīvības, izmantojot saskarsmes fiksēšanas lietotņu sniegtās iespējas, kas nacionālā līmenī darbojas daudzās Eiropas valstīs.