SPKC: Būtu nepieciešams noteikt ceļošanas ierobežojumus uz Itāliju jau skolēnu brīvlaikā

0 Komentāru
SPKC: Būtu nepieciešams noteikt ceļošanas ierobežojumus uz Itāliju jau skolēnu brīvlaikā
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

No veselības nozares viedokļa ceļošanas ierobežojumi uz Itāliju būtu ļoti nepieciešami jau gaidāmajā skolēnu brīvlaikā, svētdien preses konferencē atzina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Viņš norādīja, ka jaunā koronavīrusa izraisītā slimību “Covid-19” ir risks arī bērnu veselībai. Lai gan līdzšinējā prakse liecina, ka bērni šo slimību pārslimo vieglā formā, viņi rada inficēšanās riskus gados vecākiem cilvēkiem, piemēram, vecvecākiem, kuriem slimības sekas var būt smagākas.

Eksperti uzskata, ka stingrāki ierobežojumi jānosaka ne tikai inficēšanās riska dēļ, bet arī tādēļ, ka Itālija pastiprinājusi drošības pasākumus valstī un karantīna skars aizvien jaunas pilsētas un teritorijas. Tas nozīmē, ka aizceļojušajiem var būt grūtības pēc tam no Itālijas izkļūt un atgriezties mājās.

Taujāts, vai nebūtu nepieciešams visu no Itālijas atbraukušo tūristu veselības stāvokli pārbaudīt jau lidostā, Perevoščikovs skaidroja, ka tādā gadījumā mediķiem analīzes šiem cilvēkiem būtu jāveic visas 14 dienas pēc kārtas.

Viņš norādīja, ka metode veikt veselības pārbaudi uz robežām pasaules līmenī nav sevi attaisnojusi un aicināja iedzīvotājus sekot līdzi savam veselības stāvoklim gan lidojuma laikā, gan pēc tam, jo pirmajā dienā pēc inficēšanās nekādu indikāciju var arī nebūt.

Lai lemtu par iespējamiem ceļošanas ierobežojumiem, Perevoščikovs aicina sasaukt Krīzes vadības padomes sēdi.

Kā ziņots, svētdien Latvijā apstiprināta otrā saslimšana ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību “Covid-19”. Saslimusī ir sieviete, kura inficējusies Itālijas kūrortā Černija, kas atrodas Itālijas ziemeļos netālu no Šveices robežas. Sieviete uz šo kūrortu bija devusies tūristu grupā no 29.februāra līdz 7.martam.

Latvijā sieviete atgriezusies sestdien Latvijā ar lidsabiedrības “airBaltic” reisu Milāna-Rīga. Kopumā infekcijas skartajā reisā bijuši 39 pasažieri, tostarp 25 no Latvijas. SPKC ir apzinājis visus pasažierus un apkalpes locekļus. Mediķi uzsver, ka visiem šajā reisā lidojušajiem nosakāma mājas karantīna divu nedēļu garumā ģimenes ārsta uzraudzībā.

Nacionālā lidsabiedrība “airBaltic” šonedēļ paziņoja, ka no 23.marta uz diviem mēnešiem – līdz 31.maijam – samazinās reisu skaitu no Rīgas uz Milānu Itālijā, kā arī no 23.marta līdz 5.aprīlim atcels vēl 90 lidojumus.

Skolēnu brīvlaiks šajā pavasarī paredzēts no 16.marta līdz 22.martam.

0 Komentāru