SPKC brīdina par potenciāli bīstamiem un maz izpētītiem Covid-19 paveidiem

13 komentāri
SPKC brīdina par potenciāli bīstamiem un maz izpētītiem Covid-19 paveidiem
EPA/SCANPIX

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) Latvijā ir konstatējis potenciāli bīstamus un maz izpētītus Covid-19 celmus, ceturtdien, 13. maijā, valdības sēdē brīdināja SPKC epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Pagājušajā nedēļā Latvijā konstatēti divi specifiski infekcijas celmi ar lielāku izplatīšanās spēju, ilgāku izplatīšanos un smagāku klīnisko gaitu, kas zināmā mērā varētu apiet imunitāti, kas bija izveidojusies iepriekšējiem references celmiem, skaidroja epidemiologs.

Latvijā vienā gadījumā konstatēts Covid-19 celms “B.1.1.429” jeb ASV variants un vienā gadījumā “B.1.525” variants, kas saturot “E484K” mutāciju, stāstīja SPKC pārstāvis.

Perevoščikovs skaidroja, ka “B.1.525” variants ir ievests un, visticamāk, cilvēks inficējies ASV. Savukārt “B.1.1.429” nav ievests un tas konstatēts Gulbenē. SPKC vēl turpina izmeklēšanu.

Epidemiologs uzsvēra, ka Latvijā patlaban dominē Covid-19 Lielbritānijas paveids, kas konstatēts 87% gadījumu.

Lasi arī – Veselības ministrija rosina pakāpeniski atcelt ierobežojumus vakcinētām personām

Nacionālās references laboratorijas vadītājs Sergejs Ņikišins valdības sēdē informēja, ka pagājušajā nedēļā kopumā sekvenēti 465 paraugi jeb 10% no pozitīvajiem testu paraugiem.

Pagājušajā nedēļā darba dienās vidēji veikti 20 000 testu Covid-19 noteikšanai, bet brīvdienās – vidēji nepilni 5800 testi.

13 komentāri