Komentāri
SPKC aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību pārtikas kvalitātei
FOTO: LETA

Ņemot vērā, ka vasara turpinās un sinoptiķi informē par karstu laikapstākļu tuvošanos, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti atgādina, ka atsevišķi pārtikas produkti karstā laikā bojājas ātrāk, ja tiek uzglabāti ārpus aukstuma iekārtas, jo tieši siltumā baktērijas vairojas ļoti ātri.

Līdz ar to, lietojot nekvalitatīvus pārtikas produktus, var inficēties ar dažādiem slimību izraisītājiem, piemēram, salmonellām, vai saindēties ar mikroorganismu toksīniem.

Dodoties izbraukumos, piemēram, uz pikniku, sporta spēlēm, mūzikas festivāliem u.c. pasākumiem, izvēlieties līdzi ņemt ēdienu, kam nav nepieciešama glabāšana ledusskapī. Īpaša uzmanība jāpievērš piena, gaļas un zivju produktus, kā arī olām un dažādiem jau sagatavotiem ēdieniem, piemēram, gatavajiem salātiem un saldajiem ēdieniem vai pusfabrikātiem.

Gatavojot gaļu, zivis, arī vistas gaļu, atcerieties, ka tikai kārtīgi to izcepot, uzvārot iespējams izsargāties no saslimšanas. Ēdienu vēlams apēst tūlīt pēc pagatavošanas. Savukārt neapēstais ēdiens jāuzglabā aukstumā un noslēgtos traukos, lai tas nebojātos.

Katru reizi pirms ēdiena iegādāšanās un lietošanas uzturā pārliecinieties, vai ēdienam nav slikta smarža, šaubīgs vizuālais izskats, vai nav beidzies tā derīguma termiņš un vai tirdzniecības vietā tiek ievēroti produkta uzglabāšanas nosacījumi.

Arī ēdot restorānā, ēdnīcā vai kafejnīcā, pārliecinieties, vai ēdiens ir kvalitatīvi pagatavots. Nekautrējies atteikties no ēdiena, kura kvalitāte šķiet apšaubāma!

Pirms ēdiena pagatavošanas un ēšanas vienmēr rūpīgi jānomazgā rokas ar ziepēm, tīrā tekošā ūdenī. Ja tas nav iespējams, jāizmanto roku tīrīšanai paredzētās mitrās salvetes vai dezinfekcijas līdzekļi. Pieaugušajiem jāseko līdzi, lai rokas mazgā arī bērni!

Gadījumā, ja parādās saslimšanas pazīmes – sāpes vēderā, paaugstināta ķermeņa temperatūra, vemšana, caureja – nekavējoties jāmeklē ārsta palīdzība.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl