4 komentāri

Gaisa temperatūras rekordi ir nopietns pārbaudījums Liepājas svētceļniekiem, kas caur saules nokaitēto Zemgali dodas uz Aglonu. Viņi jau iet pusotru nedēļu, un šobrīd ir pusceļā. Liepājniekiem ceļš uz Aglonu ir teju divtik garāks nekā vairumam citu Latvijas katoļu draudžu pārstāvju. Vai karstums ir šķērslis?

Šogad aprit tieši astoņi gadsimti, kopš Romas pāvests mūsdienu Latvijas teritoriju pasludināja par Māras zemi. Tam arī vairāku stundu garumā veltīts Liepājas svētceļnieku grupas vadītāja prāvesta stāstījums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņi jau kopš pašas Liepājas iet gar pašu Lietuvas robežu. Ir karsts. Termometrs svārstās starp 32 un 33 grādiem.

Baznīcu apmeklējums, kurās tiek noturētas mises, un vienkārši atveldzēšanās ieplānots teju visur, kur tas bijis iespējams. Katoļu dievnami biežāk sāk parādīties, pārvarot pusceļu.

Liepājniekiem ceļš uz Aglonu sasniedz teju pustūkstoti kilometru. Tas ir divitik vairāk nekā citu Latvijas katoļu draudžu pārstāvjiem.

Pieredze rādot, ka grūtākās ceļā parasti esot ceturtā un piektā diena, bet tās jau sen kā aiz muguras. Arī karstums pagaidām esot ciešams, jo pēc iepriekšējās nedēļas lietavām daži joprojām cenšas tikt vaļā no iesnām.

Vienīgais lūgums svētceļotājiem ir pret autovadītājiem un radītājiem putekļiem.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl