Komentāri

Nacionālā teātra sezonas pēdējais jauniestudējums Blaumaņa joku luga ”Trīne”.

Latvijas Nacionālajā teātrī ir tapusi izrāde ģimenei Rūdolfa Blaumaņa joku luga ”Trīne”. Režisors Elmārs Seņkovs pavasara gaisotnē piedāvās aktieriem izspēlēties uz nebēdu, jokojot par mūžīgo mīlestības tēmu. Titullomā Marija Bērziņa un Dita Lūriņa.

Itāļu delartiskās komēdijas elementi labi kalpojot arī latviešu komēdijas raksturiem. Mazbērzu un Lielbērzu mājās būšot samanāma pasaules elpa, bet Trīne, kas pārnēsā ziņas no vienas mājas uz otru, sagrozīdama sev par labu, atgādinot dzelteno presi mūsdienās.

Izrādes veidotāji iedvesmojās no latviešu mākslinieka Romana Sutas un viņa daiļrades. Līdzīgi kā viņa gleznotajos porcelāna šķīvjos attēlotie gleznieciski ekspresīvi tēli, arī izrādē redzamas latviešu tautisko rakstu spilgtākās krāsas un ir radīta savdabīga ”Bērzu” saimju pasaule.

”Trīne” patiesībā ir tie paši R. Blaumaņa ”Trīnes grēki” – joku luga, kas sarakstīta 1896. gadā, pirmpublicēta 1897. gadā, tātad tieši pirms 120 gadiem. Trīne ir viens no spilgtākajiem latviešu dramaturģijas tēliem, kas iezīmējas ne tikai ar kāri precēties, bet pirmām kārtām ar savu veiklību un viltību. Ne velti Trīnes lomā vienmēr bijušas labākās teātru aktrises ar lielisku humora izjūtu.

Izrādē piedalās plašs Latvijas Nacionālā teātra aktieru ansamblis. Izrādes mākslinieks ir Reinis Suhanovs, asistente Evija Pintāne, grima mākslinieces Ivanda Šmite un Līva Drešere, komponists Jēkabs Nīmanis, horeogrāfe Agate Bankava, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš.

Foto

Video – neparastā grima veidošana

Plašāk par izrādi TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Lasi vēl