Spiegošanā apsūdzētā “LDz” darbinieka Krasnopjorova lietu turpmāk skatīs slēgti

1 komentārs
Spiegošanā apsūdzētā “LDz” darbinieka Krasnopjorova lietu turpmāk skatīs slēgti
Apsūdzētais AS "Latvijas Dzelzceļš" ceļu meistars Aleksandrs Krasnopjorovs pirms tiesas sēdes Jelgavas tiesā, kurs sāks skatīt pret viņu ierosināto krimināllietu par spiegošanu Krievijas labā. (Gaļina Kudrjavceva / LETA)

Jelgavā sākta spiegošanā apsūdzētā Latvijas dzelzceļa darbinieka – Aleksandra Krasnopjorova – lietas skatīšana. No 2015. gada teju gada garumā viņš regulāri ievācis militāru un komerciālu informāciju Krievijas uzdevumā, piemēram, pārfilmējis videonovērošanas kameru ierakstus ar NATO kravu pārvietošanu Latvijas teritorijā. Iegūto informāciju viņš pārsūtījis kādai kontaktpersonai Krievijā.

Krimināllieta pret Krasnopjorovu tika sākta pērn septembrī, izvērtējot izlūkdienestu piegādāto informāciju. Apsūdzētais, kas ir Afganistānas kara veterāns, mērķtiecīgi un sistemātiski ilgstošā laika periodā fotografējis un ievācis ziņas par NATO kravām, kas ar dzelzceļa vagoniem sūtītas caur Jelgavu. Novembrī viņš tika apcietināts, janvārī tiesa nolēma viņu aiz restēm paturēt, savukārt, šodien tika sākta lietas izskatīšana, kurā pirmo reizi bija iespēja apsūdzēto redzēt vaigā.

Krasnopjorovs latviešu valodu nepārvalda pietiekami labā līmenī – ar tiesnesi viņš sazinājās ar tulka palīdzību. Atļauju filmēt tiesas sēdi procesa dalībnieki nedeva.

Foto: Krasnopjorova tiesas sēde

Krasnopjorova lietas skatīšanu sāk ar liecinieku uzklausīšanu, tikmēr pēc prokurores lūguma viss tiesas process turpmāk notiks aiz slēgtām durvīm. No tiesas zāles tika izraidīti arī visi liecinieki, kas šajā lietā ir visnotaļ kuplā skaitā – teju 20. Neviens no viņiem nekādās sarunās ar žurnālistiem ielaisties nevēlējās.

Apsūdzētā aizstāvis Genādijs Ivankins komentāros medijiem iepriekš ir bijis skops, vien norādījis, ka ”topošai apsūdzībai nav pamata.” Jāpiebilst, ka Krasnopjorovs ir bijis “Saskaņas” biedrs. Nākamā tiesas sēdē plānota pēc diviem mēnešiem, kad tiks turpināta liecinieku nopratināšana.

1 komentārs