1 komentārs

Jelgavā sākta spiegošanā apsūdzētā Latvijas dzelzceļa darbinieka – Aleksandra Krasnopjorova – lietas skatīšana. No 2015. gada teju gada garumā viņš regulāri ievācis militāru un komerciālu informāciju Krievijas uzdevumā, piemēram, pārfilmējis videonovērošanas kameru ierakstus ar NATO kravu pārvietošanu Latvijas teritorijā. Iegūto informāciju viņš pārsūtījis kādai kontaktpersonai Krievijā.

Krimināllieta pret Krasnopjorovu tika sākta pērn septembrī, izvērtējot izlūkdienestu piegādāto informāciju. Apsūdzētais, kas ir Afganistānas kara veterāns, mērķtiecīgi un sistemātiski ilgstošā laika periodā fotografējis un ievācis ziņas par NATO kravām, kas ar dzelzceļa vagoniem sūtītas caur Jelgavu. Novembrī viņš tika apcietināts, janvārī tiesa nolēma viņu aiz restēm paturēt, savukārt, šodien tika sākta lietas izskatīšana, kurā pirmo reizi bija iespēja apsūdzēto redzēt vaigā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Krasnopjorovs latviešu valodu nepārvalda pietiekami labā līmenī – ar tiesnesi viņš sazinājās ar tulka palīdzību. Atļauju filmēt tiesas sēdi procesa dalībnieki nedeva.

Foto: Krasnopjorova tiesas sēde

Krasnopjorova lietas skatīšanu sāk ar liecinieku uzklausīšanu, tikmēr pēc prokurores lūguma viss tiesas process turpmāk notiks aiz slēgtām durvīm. No tiesas zāles tika izraidīti arī visi liecinieki, kas šajā lietā ir visnotaļ kuplā skaitā – teju 20. Neviens no viņiem nekādās sarunās ar žurnālistiem ielaisties nevēlējās.

Apsūdzētā aizstāvis Genādijs Ivankins komentāros medijiem iepriekš ir bijis skops, vien norādījis, ka ”topošai apsūdzībai nav pamata.” Jāpiebilst, ka Krasnopjorovs ir bijis “Saskaņas” biedrs. Nākamā tiesas sēdē plānota pēc diviem mēnešiem, kad tiks turpināta liecinieku nopratināšana.

TOP komentāri

  • Njām
    0 0 0

    Njām

    Kā vispār iespējams, ka cilvēks kurš neprot valsts valodu, strādā VAS atbildīgā amatā par sliežu ceļu meistaru???

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl