Spīdēs pa gabalu! Sociālajos tīklos spriež par policijas jaunajām formām

9 komentāri

Veco formu nolikt skapī nebūs žēl – tā par jaunajām, spilgtajām un katram arī individuāli pēc izmēriem šūtajām formām saka policisti.

Piektdien, 7. decembrī, pirmo reizi sabiedrībai izrādīti jaunie policistu formastērpi, kurus radījis modes mākslinieks Bruno Birmanis.

Jaunā dizaina formastērpus pirmās Valsts policijas amatpersonas varētu saņemt nākamā gada otrajā pusē, taču sabiedrībai tie izrādīti piektdien, Nacionālās bibliotēkas foajē. Prieku par jaunumiem neslēpj policijas šefs. Vecās formas bija pelēcīgas, morāli un funkcionāli novecojušas.

Ints Ķuzis
Valsts policijas priekšnieks

Mēs gribam ko savādāku, labāku, funkcionālāku. Galu galā – skaistāku, praktiskāku! Bija vairāki mēģinājumi, kā varētu atrisināt šo jautājumu.

Dizainā saglabāta zilā krāsa, kura raksturīga trīsdesmitajos gados izstrādātajam Latvijas policijas formas tērpam. Atjaunota Latvijas policijas formas laiviņcepure.

Dizainu radījis slavenais pašmāju modes korifejs Bruno Birmanis. Viņa prioritāte līdzās dizainam bijusi lietotāja ērtums.

“Stādieties priekšā, cilvēkam ir vismaz 10 stundas dienā jāpavada jebkurā laikā – vasaras karstumā vai tādā, kā tagad. Jāiet pa ielu, jāskrien. Formai jābūt ergonomiskai, funkcionālai,” saka Birmanis.

Šīsdienas formu demonstrētāji – policisti – par jaunajiem apģērbiem ir priecīgi.

“Tā ir ērtāka, tas arī daudz ietekmē. Šūta katram cilvēkam pēc izmēra. Es personīgi domāju, ka policija būs labāk pamanāma, jo tagadējās formas ir tumšas,” saka Ceļu policijas inspektore Karīna Krasņakova-Klāviņa.

Nākamnedēļ policijas formastērpi tiks prezentēti pārējiem iekšlietu sistēmas dienestiem, kas lems, vai vēlētos līdzīgu dizainu vai citus risinājumus.

Par jaunajiem formastērpiem izvērsušās arī dažādas diskusijas vietnē “Twitter”

TOP komentāri

 • Dāvis Baltiņš
  0 0 0

  Dāvis Baltiņš

  Tieši manas domas, tehnikai OK, bet nu tie slēpotāju kostjumi...! :D
 • Artūrs Baltiņš
  0 0 0

  Artūrs Baltiņš

  Tehnikai dizains ļoti labs. Apģērbiem gan galīgi garām.
 • Martins Adamsons

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl