Sperts solis, lai palīdzētu atkarīgiem jauniešiem – Bērnu slimnīcā bezmaksas narkologa konsultācijas

2 komentāri
Sperts solis, lai palīdzētu atkarīgiem jauniešiem – Bērnu slimnīcā bezmaksas narkologa konsultācijas
LETA

Dažādu atkarību izraisošu vielu lietošana pusaudžu vidū ir ļoti liela problēma. Ir sperts jauns solis, lai šādiem jauniešiem palīdzētu.

Līdz šim iespējas palīdzēt bija ierobežotas. Ambulatorās narkologa konsultācijas bērniem bija pieejamas tikai pieaugušo slimnīcā – Rīgas Psihiatrijas centrā Tvaika ielā.

Tagad valsts apmaksātā vizītē pie narkologa var pieteikties arī Bērnu slimnīcā, kur, kā atzīst speciālisti, ir bērniem daudz draudzīgāka vide.

Te palīdzību meklē ne tikai pusaudži jau ar atkarības diagnozi. Speciālista konsultācija itin bieži nepieciešama arī pēc vienas piedzeršanās, kad vajadzīga izglītošana un problēmas aktualizācija.

MAIJA ŽUKA-JĒKABSONE
Pusaudžu narkoloģe

Bija diezgan dramatiskas epizodes, kas varēja beigties bīstami, – kad jaunieši alkohola reibumā iekrīt ledainā ūdenī un nevar izkļūt laukā… Man uz pieņemšanu bija puisis un meitene, kas tur bija tajā nelaimē. Jaunieši tiešām pirmo reizi mūžā bija pamēģinājuši alkoholu un ar dramatiskām sekām, bet viss beidzās labi un paši jaunieši atzina, ka vairs nelietošot, – ar to vienu reizi pietiek.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl