Sperts nākamais solis Skanstes tramvaja līnijas izbūvei

0 Komentāru
Sperts nākamais solis Skanstes tramvaja līnijas izbūvei
FOTO: LETA ()

Šodien Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejā atbalstīja sadarbības līguma slēgšanu ar Rīgas satiksmi par Skanstes tramvaja līnijas izbūvi. Tas ir nākamais solis jaunās tramvaja līnijas realizācijai.

Līgums paredz, ka Īpašumu departamentam jānodrošina projekta realizācijai nepieciešamo nekustamo īpašumu vai to daļu iegādi, lai tos varētu izmantot Rīgas satiksmei. Finanšu departamentam jāparedz nepieciešamo finansējumu īpašumu iegādei, bet Satiksmes departamentam jānodrošina projekta īstenošanas rezultātā radīto un Rīgas pilsētas pašvaldības pārziņā esošo rezultātu saglabāšanu un ilgtspēju.
Tāpat arī Satiksmes departamentam jāsagatavo un jāiesniedz priekšlikumi papildināt sabiedriskā transporta maršrutu tīklu ar jaunizveidotajiem maršrutu tīkla posmiem.

Kā ziņots, šīs tramvaja līnijas izbūve izraisīja rīdzinieku sašutumu, jo tika pieļauta iespēja, ka tā varētu skart arī Lielo kapu teritoriju. Reaģējot uz neapmierinātību, Rīgas mērs Nils Ušakovs lika iesaistītajām domes iestādēm jauno tramvaja līniju projektēt tā, lai tā neskartu Lielos kapus. Darbs pie jaunās sabiedriskā transporta līnijas izveides Skanstes rajonā turpinās.
Tuvējo māju iedzīvotāji ir nobažījušies gan par jaunās tramvaja līnijas virzīšanu pa Senču ielu, kas padomju gados tika izbūvēta kravas transportam, sadalot Lielos kapus no Pokrova kapiem, gan arī par gaidāmajiem sastrēgumiem un korupciju.

FOTO

Plašāk par jauno tramvaja līniju TV3 ziņās plkst. 19:00!

0 Komentāru