Spēlmaņu nakts galveno balvu saņēmusi režisora Seņkova izrāde Ezeriņš

0 Komentāru
Spēlmaņu nakts galveno balvu saņēmusi režisora Seņkova izrāde Ezeriņš
(Foto: LETA)

Spēlmaņu nakts galveno balvu saņēmusi režisora Elmāra Seņkova izrāde Ezeriņš, vēsta Latvijas Teātra darbinieku savienībā.

Nozīmīgāko iestudējumu vidū balvu nominācijā Gada lielās formas izrāde saņēmusi režisora Vladislava Nastavševa izrāde Peldošie – ceļojošie Jaunajā Rīgas teātrī (JRT). Par Gada mazās formas izrādi atzīta Seņkova izrāde Ezeriņš Latvijas Nacionālajā teātrī (LNT). Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem ir režisora Georgija Surkova izrāde Viss ir viņa Daugavpils teātrī. Nominācijā Gada sasniegums laikmetīgajā dejā uzvaru izcīnījusi horeogrāfes Olgas Žitluhinas izrāde Ārā.

Gada režisora gods ticis Seņkovam par izrādēm Ezeriņš Nacionālajā teātrī un Vasarnieki Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī. Kā Gada aktrise godināta Agnese Jēkabsone par Edītes Piafas tēlojumu izrādē Piafa Liepājas teātrī, savukārt par Gada aktieri kļuvis Dainis Grūbe kā Bens izrādē Izraidītie un Song Lilinga izrādē M. Butterfly Dailes teātrī.

Balvu kā Gada aktrise otrā plāna lomā saņēmusi Anete Berķe par Katju izrādē Pieci vakari un Annu Bāliki izrādē Sasodītais sarkanais mēness Liepājas teātrī. Savukārt ar balvu kā Gada aktieris otrā plāna lomā godināts Gints Andžāns par Ediju izrādē Izraidītie, Laimi izrādē Prezentācija un Filipu izrādē Šeipings Dailes teātrī.

Kā Gada debija vai jaunais skatuves mākslinieks triumfējis Intars Rešetins par debiju režijā izrādē Nakts vēl nav galā Dailes teātrī.

Par Gada scenogrāfu atzīts Gints Gabrāns par darbu laikmetīgās dejas izrādē Ārā. Gada gaismu vai video mākslinieka nominācijā uzvaru izcīnījis Oskars Pauliņš par gaismām izrādē Ezeriņš. Nominācijā Gada kostīmu vai grima mākslinieks uzvaru guvusi Monika Pormale par kostīmiem izrādē Peldošie – ceļojošie JRT.

Par Gada kustību mākslinieci atzīta Liene Grava par darbu izrādēs Piafa un Sasodītais sarkanais mēness Liepājas teātrī.

Savukārt Spēlmaņu nakts balvu nominācijā Gada sasniegums baleta mākslā saņēmis Sergejs Neikšins par lomām izrādēs Gulbju ezers, Bajadēra, Žizele un Trīs tikšanās LNO.

Kā Gada mūzikas autors godināts Edgars Mākens par mūziku izrādēs Vasarnieki Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Sarkangalvīte un vilks un Ezeriņš Nacionālajā teātrī. Par Gada sasniegumu oriģināldramaturģijā atzīts Sergeja Timofejeva darbs izrādē Mihails un Mihails spēlē šahu Latvijas Nacionālajā operā (LNO).

Spēlmaņu nakts balvu par mūža ieguldījumu saņēmis scenogrāfs Andris Freibergs un kostīmu māksliniece Večella Varslavāne.

Skatītāju simpātiju balvu kā Gada izrāde saņēmusi režisores Lauras Grozas-Ķiberes Piafa Liepājas teātrī. Skatītāji par Gada aktieri atzinuši Dailes teātra aktieri Grūbi, bet Gada aktrises godu atvēlējuši Liepājas teātra aktrisei Jēkabsonei.

0 Komentāru