5 komentāri
Spēja just to, ko jūt citi. “Cilvēcības skoliņā” bērniem caur saskarsmi ar dzīvniekiem māca emocionālo inteliģenci
Foto: Facebook / Ulubele

Prieks, izbrīns, bailes, bēdas, kauns, riebums, nicinājums, dusmas, satraukums – mūsu dzīve nav iedomājama bez emocijām. Tā kā nav iespējams gūt emocionālu piesātinājumu tikai no pozitīvām emocijām vien, tās nepārtraukti mijas ar mūsu pārdzīvojumiem. Šis ir stāsts par cilvēcību, pārdzīvojumiem un to, kā augam caur tiem.

“Un es sāku sevi vākt kopā. Tas bija grūtāk, nekā eksplodēt.” /Imants Ziedonis/

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dzīvnieku patversmes pārstāves, Ilze Džonsone un Diāna Elekse, ir pārliecinātas, ka bērnu grūtības valdīt savas emocijas sekmē zema pašvērtējuma veidošanos. Diemžēl tas noved pie vardarbības un tieksmes izsmiet citus.

Nepārtraukts ikdienas darbs ar bērniem Džonsonei un Eleksei radīja ideju veicināt cilvēcību caur rūpēm pret dzīvniekiem un dibināt ”Cilvēcības skoliņu” dažāda vecuma bērniem un jauniešiem.

2016. gadā šā projekta ietvaros “Ulubele” atbalstīja 642 bērnus. “Cilvēcības stundas” ļāva bērniem apgūt cieņu pret dzīvām būtnēm, un rezultātā uzlabojās bērnu emocionālā inteliģence, atbildības un uztveršanas sajūtas. Arī šogad “Ulubele” plāno atbalstīt tikpat lielu bērnu skaitu. Jūlijā tiks atklāta “Cilvēcības skoliņa”, kur bērniem būs iespēja attīstīt galveno cilvēciskās saskarsmes iemaņu – empātiju jeb spēju just to, ko jūt citi.

Latvijas sociālo uzņēmēju ietekmes stāsti – “Ulubele”

“Reach for Change” ir starptautiska bezpeļņas organizācija, kas sniedz atbalstu sociālajiem uzņēmējiem, kuru darbība ir vērsta uz bērnu un pusaudžu dzīves uzlabošanu. Radās doma dalīties ar to, ko Latvijas sociālie uzņēmēji ir paveikuši. Ir iznācis pirmais ietekmes stāsts par “Labās gribas uzņēmējs 2016” konkursa uzvarētāju – “Ulubeli”.

Par skoliņu:

TOP komentāri

 • Peteris
  0 0 0

  Peteris

  Kada tur skolina karteja naudas kasana vai vienreiz nepietiks Dzonsone doma ka visi ir mulki.
 • Janis.
  0 0 0

  Janis.

  Kada tur skolina tikai karteja naudas kasana vai vienreiz nepietiks. Dzonsone doma ka visi ir mulki un neko nesaprot.
 • Diāna Elekse

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl