Spēcīgās lietavas ir atsākušās, situācija kļūst arvien dramatiskāka

Pievienot komentāru
Spēcīgās lietavas ir atsākušās, situācija kļūst arvien dramatiskāka

Atsākušās spēcīgās lietavas, kas jau spēcīgos plūdus piedzīvojušajos Latgales un Ziemeļaustrumlatvijas reģionos situāciju padara vēl dramatiskāku.

Plūdu dēļ satiksmei slēgts reģionālā autoceļa Krāslava–Preiļi–Madona posms Atašienes pagastā.

Kopš trešdienas ilgstoša lietus rezultātā grāvjos un upēs ir cēlies ūdens līmenis, meteorologi prognozē, ka periodiski nokrišņi turpināsies, kā arī atsevišķos reģionos pastiprināsies vēja brāzmas.

Lietavu izraisīto plūdu dēļ jau ir slēgta satiksme uz valsts vietējiem autoceļiem Žīguri–Silaciems–Katleši Viļakas novada Žīguru pagastā pie Katlešiem un Livzinīki–Krīvu Stiglova Kārsavas novada Mežvidu pagastā. Šo ceļu slēgto posmu apbraukšana iespējama pa pašvaldības un meža ceļiem.

Situācija pasliktinās arī lauksaimniecībā.

Līvānu mērs Andris Vaivods paziņojis, ka pēc pēdējām lietavām Latgalē lielu daļu šī gada ražas vairs nebūs iespējams saglābt. Novākt nevar ne vien tos laukus, kas ir zem ūdens, bet arī daudzus citus, jo zeme ir tā piesūkusies ar ūdeni, ka tehnika tajos nevar iebraukt un slīkst. Graudi ir sadīguši un pat, ja tos izdosies novākt, diez vai tos varēs izmantot pat lopbarībai.

Dažas saimniecības lopu barošanai jau sākušas izmantot ziemas krājumus un nav īsti skaidrs, ar ko lopi tiks baroti ziemā.

Lasi vēl