Komentāri
Spēcīgākās pērkona lietusgāzes sestdien piemeklējušas Vidzemi
Pērkona negaiss sestdienas pēcpusdienā un vakarā plosījās Vidzemes lielākajā daļā, Zemgales austrumu novados un vietām Latgalē (Kārlis Lithens / LETA)

Sestdien, 19. augustā, stiprākās pērkona lietusgāzes bijušas Vidzemē, kur nokrišņu daudzums vietām pārsniedza 30 milimetru, liecina meteoroloģiskā informācija.

Pērkona negaiss sestdienas pēcpusdienā un vakarā plosījās Vidzemes lielākajā daļā, Zemgales austrumu novados un vietām Latgalē. Kopumā tika reģistrēti vairāk nekā pieci tūkstoši zibens spērienu un vēja brāzmas vismaz līdz 17 metriem sekundē.

Stundas laikā nokrišņu daudzums vietām sasniedza 20 milimetru, bet kopējais nokrišņu daudzums Gulbenē bija 26 milimetri, Priekuļos – 29 milimetri, Skrīveros – 32 milimetri, Alūksnē – 39 milimetri jeb 43 procenti no mēneša normas.

Svētdienas rītā valsts austrumu daļā vietām turpinās neliels lietus, citviet caur mākoņiem uzspīd saule, dažviet izklīst migla. Pūš lēns vējš, piekrastē arī mērens dienvidrietumu vējš.

Gaisa temperatūra Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā sešos rītā bija no +10 grādiem Rucavā līdz +17,4 grādiem Ventspils ostā.

Rīgā daļēji apmācies laiks, pūš lēns dienvidu, dienvidrietumu vējš, gaisa temperatūra īsi pēc saullēkta +14 grādu.

Maksimālā gaisa temperatūra sestdien bija no +20,9 grādiem Liepājā līdz +30,9 grādiem Bauskā, un tas ir jaunais 19.augusta nacionālais karstuma rekords. Kopumā rekords tika labots 12 novērojumu stacijās.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 19.augustā bija +42..+43 grādi Spānijas dienvidos. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz svētdienu -7 grādi Alpu virsotnēs.

Lasi vēl