Spēcīgais vējš Jāņos pamatīgi papostījis Austrumvidzemes reģiona mežus

0 Komentāru
Spēcīgais vējš Jāņos pamatīgi papostījis Austrumvidzemes reģiona mežus
LATVIJAS VALSTS MEŽI

Jāņu rītā Austrumvidzemes reģionā spēcīgās vēja brāzmas radīja būtiskus postījumus mežā un lielākie postījumi konstatēti Gulbenes novadā, kur vienlaidus bojātas mežaudzes ap 100 hektāru kopplatībā, liecina Latvijas valsts mežu apsaimniekotāja “Latvijas Valsts meži” publiskotā informācija.

AS ”Latvijas valsts meži” (LVM) darbinieki, apsekojot teritorijas, konstatēja vienlaidus postījumus un lieci atsevišķos valsts meža masīvos.

LVM Austrumvidzemes reģionā gāztās un lauztās koksnes provizoriskais apjoms ir apmēram 20 000 kubikmetru. Vispostošākā aina paveras Lizuma un Lejasciema apkārtnē.

Jāzeps Zdanovskis, LVM plānošanas izpilddirektors

“Lielākie vētras postījumi Austrumvidzemē bija 2016. gada jūlijā, kad gāzto un lauzto koku kopējais apjoms sasniedza 120 000 kubikmetrus. Togad bojājumi pamatā bija sausos priežu mežos un, operatīvi izstrādājot un izvedot koksni un ciršanas atliekas, izdevās preventīvi mazināt ugunsgrēku izcelšanos šajos priežu mežos. Arī šogad šāds risks pastāv, tāpēc LVM organizēs bojātās koksnes izvākšanu no meža iespējami īsos termiņos.”

Novērojumu stacijās gan stiprākās vēja brāzmas, gan lielākais nokrišņu daudzums reģistrēts Gulbenē – attiecīgi 26 metri sekundē un 37 milimetri.

24. jūnijā Latvijas centrālajā un austrumu daļā bija spēkā augstākā līmeņa brīdinājums par ekstremāli stipru pērkona negaisu. Stiprākās vēja brāzmas, lielākais nokrišņu daudzums un zibeņu skaits, kā arī plašākie elektrolīniju bojājumi Jāņu naktī novēroti valsts austrumu daļā, īpaši Vidzemes austrumos, liecina meteoroloģiskā informācija.

0 Komentāru