Šoziem Mežaparka Lielajā estrādē būs pieejama tikai kameršļūkšana

0 Komentāru
Šoziem Mežaparka Lielajā estrādē būs pieejama tikai kameršļūkšana
ULDIS JAUNZEMS, LNT ZIŅAS

Šoziem Mežaparka Lielajā estrādē būs pieejama tikai kameršļūkšana, jo estrādes celtniecības darbi neļauj īstenot plānotās ziemas sportiskās aktivitātes pilnībā, šodien Rīgas domes Īpašuma departamenta sanāksmē par ziemas sportiskajām aktivitātēm Mežaparka Lielās estrādes jaunajā skatītāju laukā informēja slēpošanas trases “Žagarkalns” īpašnieks Juris Žagars.

Viņš sacīja, ka nākotnē, kad būs pabeigti celtniecības darbi, Mežaparka Lielajā estrādē ziemas sezonā būs pieejama arī slēpošana no kalna, distanču slēpošana un slidošana.

Žagars atzīmēja, ka jaunā Mežaparka Lielā estrāde ir piemērota ziemas sporta aktivitātēm, taču jāstrādā pie tehniskajiem risinājumiem. “Patlaban mums ir būtiski atrisināt ūdens un elektrības piegādi – bez tiem mēs nevaram neko izdarīt. Kā risinājumi ir ar spices palīdzību ūdeni ņemt no gruntsūdeņiem vai pieslēgties ugunsdzēsības rezervuāram,” skaidroja Žagars.

Savukārt risinājums ņemt ūdeni no Ķīšezera ir neefektīvs, “jo tur ūdens ir tik auksts, ka tas ceļā no ezera līdz kalnam caurulēs sasalst”, piebilda Žagars.

Tostarp elektrības piegādei ir nepieciešams izbūvēt jaudīgus pieslēgumus, kas spēj darbināt divus līdz trīs sniega lielgabalus.

“Mūsu apkopotie dati liecina, ka pērn kameras šļūkšanu izmantoja 82% apmeklētāju. Tāpēc arī šogad mēs gribam Mežaparka Lielajā estrādē izveidot trasi, kas būtu laba gan patstāvīgiem klientiem, gan iesācējiem,” atzīmēja Žagars.

Viņš papildināja, ka patlaban projektā ir investēti 50 000 līdz 60 000 eiro un ziemas aktivitātes Mežaparka Lielajā estrādē plānots realizēt uz piecām ziemas sezonām.

Pēc Žagara paustā, kameršļūkšanas trase Mežaparka Lielajā estrādē varētu tikt atvērta jau decembrī, un tā darbosies līdz nākamā gada martam.

Jau ziņots, ka Mežaparka Lielās estrādes turpmākā pārbūve ir plānota divās daļās – līdz 2020.gada 18.jūnijam, pirms XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, un līdz 2023.gadam, kad Dziesmu un deju svētki svinēs 150. gadadienu.

Tāpat ziņots, ka pirmo estrādes atjaunošanas posmu veica PS “LNK, RERE” un tas izmaksāja 26,74 miljonus eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Pirmajā posmā tika atjaunota estrādes skatītāju zona, kopumā sēdvietu skaitu palielinot līdz 30 516 sēdvietām, izbūvējot tirdzniecības zonu zem sēdvietām un labiekārtojot skatītāju zonai piegulošo teritoriju. Estrādes demontāžas darbus plānots pabeigt novembrī, bet decembrī tiks uzsākti jaunās estrādes uzbūves darbi.

Mežaparka Lielās estrādes otrās kārtas pirmā posma būvdarbus par 40,123 miljoniem eiro veiks pilnsabiedrība “LNK, RERE”.

Skaties.lv jau vēstīja, ka oktobra izskaņā Lielās estrādes rekonstrukcijas darbu ietvaros demontēta skatuve, kura desmitiem gadu bijusi viens no Dziesmu svētku simboliem un uz kuras dziedot stāvējis teju katrs otrais latvietis. 

0 Komentāru