Komentāri
Šovakar uz ceļiem var veidoties ”melnais ledus”
(Foto: LETA)

Pievakarē Vidzemē un Latgalē vietām braukšanu apgrūtina autoceļu apledošana, liecina VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) operatīvā informācija.

Patlaban Latvijas vidusdaļu šķērso nokrišņu zona lietus un slapja sniega veidā. Gaisa temperatūra no mīnus 4 līdz plus 5 grādiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Apledojums šovakar apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem autoceļiem Siguldas virzienā posmā Līgatne – Raunas pagrieziens un Ludzas apkaimē posmā Ludza – Terehova.

Savukārt uz reģionālajiem autoceļiem apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanas apstākļus Cēsu, Ludzas, Madonas, Ogres, Rēzeknes un Valmieras apkaimēs.

Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi arī naktī Latvijas teritorijas lielākajā daļā gaidāms lietus un slapjš sniegs, kā ietekmē daudzviet autoceļi apledos, brīdina LVC.

Nokrišņu laikā, sasalstot uz brauktuves esošajam mitrumam, veidojas apledojums jeb tā dēvētais melnais ledus, kas ir grūti pamanāms un līdz ar to īpaši bīstams, atgādina LVC. Autovadītāji aicināti būt piesardzīgi, izvēlēties laikapstākļiem atbilstoši braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci starp priekšā braucošiem transportlīdzekļiem.

Ceļu uzturēšanas darbos šodien līdz šim bijušas iesaistītas 119 ziemas dienesta tehnikas vienības, kas veikušas slideno ceļu posmu kaisīšanu.

Lasi vēl