Komentāri

Latvijas piekrastē novērots rekordliels roņu mazuļu skaits, ko zoologi skaidro ar silto ziemu, un arī to, ka pelēko roņu pēdējos gados gluži vienkārši kļuvis vairāk.

Viena daļa Latvijas piekrastē atrasto mazuļu nonāk Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Pirmais ronēns tur nonāca marta vidū, bet pēdējais – iepriekšējā nedēļas nogalē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopumā šajā pavasarī no piekrastes uz Rīgas Zooloģisko dārzu atvesti 11 ronēni – desmit pelēkie un viens pogainais roņu mazulis.

Māris Lielkalns, Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis:

Šis gads ir arī viens no ražīgākajiem gadiem, jo divtūkstošo gadu sākumā arī bija gadi, kad mums tik atvesti pat pa 13, 15, pa 16 ronēniem. Protams, ne visi ronēni izdzīvoja, tur arī viena liela daļa aizgāja bojā.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl