Šonedēļ pret Covid-19 vakcinēti vismaz 27 777 cilvēki, sasniegts lielākais vidēji dienā vakcinēto skaits

5 komentāri
Šonedēļ pret Covid-19 vakcinēti vismaz 27 777 cilvēki, sasniegts lielākais vidēji dienā vakcinēto skaits
ZANE BITERE, LETA

Šīs nedēļas sešās dienās vakcinēti vismaz 27 777 cilvēki, vidēji dienā uzrādot lielāko vakcinēto cilvēku skaitu – vismaz 4600 cilvēkus – un trešdien, 7.aprīlī, vakcinēts arī vienā dienā lielākais cilvēku skaits – 8 542 cilvēki, “Skaties.lv” informēja Veselības ministrijas vakcinācijas projekta pārstāvji.

Šajā nedēļā būtiski pieauga vakcinācijas tempi, ko veicināja vairāki aspekti – iepriekšējā nedēļā Latvijā saņemtās vairāk nekā 70 740 Covid-19 vakcīnu devas, kā arī liela mēroga vakcinācijas centru darbība nedēļas pirmajā pusē un dzīvās rindas izmēģinājums 10.aprīlī. Abu šo pieeju pārbaudīšana, kā arī aktīva vakcinācijas gaita ārstniecības iestādēs un pie ģimenes ārstiem parāda gatavību liela mēroga vakcinācijai.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts

“Šobrīd vakcinācijas gaitā esam izdarījuši būtiskus izmēģinājumus, lai pārliecinājos par visu vakcinācijas procesā iesaistīto jaudām. Šobrīd prioritāri vakcinējamo iedzīvotāju grupā esošie ir varējuši saņem ļoti plašu vakcinācijas iespēju klāstu – gan saņemt uzaicinājumu vakcinēties tuvākajā vakcinācijas vietā, gan liela mēroga centrā un pat nākot uz brīvo rindu. Jaunnedēļ turpināsim ar jaunas grupas vēršanu vaļā, lai turpinātu vakcinācijas gaitu Latvijā.”

Ministrs izteica vēlmi pateikties visiem iedzīvotājiem, kuri atsaucas uzaicinājumam vai arī paši proaktīvi interesējas par vakcināciju. “Lai varētu turpināt raitu vakcinācijas gaitu, svarīgi, lai ikviens, kurš vēlas vakcinēties, pats sevi piesaka vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989,” aicina Pavļuts.

Vismaz vienu vakcīnas pret Covid-19 devu saņēmuši aptuveni 9.5% Latvijas iedzīvotāju, kopumā Latvijā vakcinācijai izmantotas 177 010 vakcīnu devas. Vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši 77 985 iedzīvotāji, kuri ir prioritārajā grupā “Personas virs 60 gadiem”, 26 160 iedzīvotāji prioritārajā grupā “Personas ar hroniskām slimībām”. Vairāk nekā 11 000 devas vakcinācijai saņēmuši ilgstošas sociālās aprūpes centru darbinieki un klienti. 1 195 iedzīvotāji saņēmuši vakcīnu, jo ikdienā ir saskarsmē ar hroniski slimām personām, informēja Veselības ministrijas vakcinācijas projekta pārstāvji.

5 komentāri