Šonedēļ “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnas pirmo reizi saņems arī ģimenes ārsti

0 Komentāru
Šonedēļ “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnas pirmo reizi saņems arī ģimenes ārsti
2020. gada 30. decembris. Daugavpils reģionālajā slimnīcā tiek veiktas farmācijas uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" pret Covid-19 injekcijas. (IVARS SOIKĀNS, LETA)

Ņemot vērā šonedēļ plānotās vakcīnu piegādes, līdz 28. aprīlim pirmās 45 ģimenes ārstu prakses saņems arī “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnu devas – kopā gandrīz 3 000 vakcīnu devu, kas veido 7% no visām “Pfizer”/”BioNTech” šīs nedēļas piegādēm vakcinācijas veicējiem, informēja Nacionālā veselības dienesta vakcinācijas projektā.

“Pfizer”/”BioNTech” vakcīnas piegādes ģimenes ārstu praksēs turpinās palielināties līdz ar kopējo šā ražotāja vakcīnu piegāžu pieaugumu Latvijā.

“Pfizer”/”BioNTech” vakcīnu piegādi ģimenes ārstiem iespējams nodrošināt, jo pārskatīts līgums ar vienu no vakcīnu loģistikas uzņēmumiem, kā arī ar vakcīnu loģistikas pakalpojumu sniedzējiem Latvijā panākta vienošanās par nepieciešamajiem pārvadāšanas noteikumiem, kas ļautu iesaistīt arī ģimenes ārstus “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnu aktīvā izmantošanā.

Turpmāk vakcīnu loģistikas pakalpojumu sniedzēji nodrošinās, ka “Pfizer”/”BioNTech” tiek nogādātas gan līdzšinējiem vakcinācijas pakalpojumu sniedzējiem, pārsvarā slimnīcām un citām ārstniecības iestādēm, gan arī ģimenes ārstu praksēm.

Ģimenes ārstu prakses vakcīnas varēs uzglabāt gan sasaldētā veidā, ja tām ir nepieciešamais uzglabāšanas aprīkojums, gan jau atkausētā veidā verificētā +2o..+8oC grādu ledusskapī, kas pieejams katrā ģimenes ārsta praksē, ja tā veic vakcināciju. Šādā veidā ģimenes ārsti var “Pfizer”/”BioNTech” glabāt līdz 120 stundām no atkausēšanas brīža, šajā laikā nodrošinot vakcīnu izlietošanu.

Šīs nedēļas sākumā vakcinācijas veicēji saņems kopumā gandrīz 49 000 vakcīnu devas – 30% Moderna vakcīnas, 50% “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnas un 20% ražotāja “AstraZeneca” vakcīnas.

0 Komentāru