Šonedēļ pakāpeniski kļūs vēsāks

Komentāri
Šonedēļ pakāpeniski kļūs vēsāks
Mārtiņš Zilgalvis / f64

Aizvadītajās divās dienās Latvijā valdīja vasarīgi laikapstākļi, ar kuriem varētu atzīmēt atvasaras iestāšanos: dzestras naktis un rīti, bet saulainas un siltas dienas, bez nokrišņiem. Piekrastes rajonos gaisa temperatūra brīvdienās sasniedza pat +21…+22 grādus.

Kā informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC), līdzīgi kā aizvadītajās brīvdienās, šīs nedēļas pirmajā pusē laikapstākļus noteiks augsta spiediena apgabals ar centru virs Skandināvijas austrumu daļas. Līdz ar to debesis būs skaidras, nokrišņi nav gaidāmi un pūtīs lēns līdz mērens austrumu vējš.

Virs Latvijas atradīsies siltāka gaisa masa, līdz ar to vēl nedēļas sākumā dienas laikā gaiss iesils līdz +16…+20 grādiem, bet naktis būs dzestras – gaisa temperatūra pazemināsies līdz +4…+9 grādiem, lokāli zāles virskārtā gaidāma salna, bet piekrastes rajonos būs par pāris grādiem siltāks. Vietām nakts otrajā pusē un agrā rīta stundās veidosies migla. Varam teikt, ka atvasara Latvijā vēl brīdi uzkavēsies.

Nedēļas otrajā pusē atmosfēras spiediens nedaudz pazemināsies, tādēļ mākoņu daudzums palielināsies, gaidāms arī neliels lietus, kam būs lokāls raksturs. Līdz ar ziemeļaustrumu vēju Latvijā ieplūdīs aukstāks gaiss: jau nedēļas izskaņā gaisa temperatūra dienas laikā nepārsniegs +10…+15 grādiem, naktī pazemināsies līdz +5…+10 grādiem, bet debesīm skaidrojoties, iespējama gaisa temperatūras pazemināšanās vēl par 2-3 grādiem.

Laika ziņas

Lasi vēl