Šonedēļ Latvijā sāksies tautas mikroskaitīšana

0 Komentāru
Šonedēļ Latvijā sāksies tautas mikroskaitīšana
FOTO: LETA

Trešdien, 2. septembrī, Centrālā statistikas pārvalde (CSP) Rīgā un citviet Latvijā sāks tautas mikroskaitīšanu, kā mērķis ir noskaidrot, cik precīzi oficiālā statistika atspoguļo iedzīvotāju skaitu Latvijā –  republikas nozīmes pilsētās un novados.

”Precīzi dati par iedzīvotāju skaitu galvaspilsētā ir ļoti nozīmīgi, piemēram, tie ļauj labāk plānot pabalstus, atlaides dažādām iedzīvotāju grupām, sabiedriskā transporta kustību, skolu un bērnudārzu iespējamo noslogojumu. Tāpēc aicinu rīdziniekus aktīvi iesaistīties šoruden notiekošajā tautas skaitīšanā un būt atsaucīgiem pret cilvēkiem, kas veic šo darbu,” uzsver Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

CSP ir atlasījusi 15 000 mājokļu Latvijā, no tiem 4380 Rīgā, un 2015. gada tautas mikroskaitīšanā noskaidros, cik pastāvīgo iedzīvotāju dzīvo šajos mājokļos. Aptaujā piedalās to mājokļu iedzīvotāji, kuri saņēmuši CSP vēstuli ar aicinājumu piedalīties 2015. gada tautas mikroskaitīšanā.

No 2. septembra līdz 15. septembrim iedzīvotāji varēs aizpildīt aptaujas anketu elektroniski vietnē. Ja anketa netiks aizpildīta elektroniski, līdz 15. decembrim CSP intervētājs aptaujās mājokļa iedzīvotājus telefonintervijā vai klātienē.

Atbilstoši CSP datiem, 2015. gada sākumā Rīgā dzīvoja 641 007 pastāvīgie iedzīvotāji. Gada laikā rīdzinieku skaits ir samazinājies vien par 0,4%, bet salīdzinājumā ar 2011. gadu Rīgā ir par 2,8% jeb 18 411 iedzīvotāju mazāk. Pērn pilsētā piedzima 7514 mazuļi – par 6,7% vairāk nekā 2013. gadā.

0 Komentāru