Šonedēļ gaidāms vēsturisks paraplānu lidojums virs Rīgas

Pievienot komentāru
Šonedēļ gaidāms vēsturisks paraplānu lidojums virs Rīgas

Šonedēļ virs Rīgas ir ieplānots vēsturē pirmais motoparaplānu pārlidojums grupā nolūkā iepriecināt Rīgas iedzīvotājus un viesus rūpju pilnajā pandēmijas laikā, rosinot cilvēkus pacelt skatu uz debesīm un atcerēties, ka dzīve ir jādzīvo krāšņi un ar smaidu sejā, informēja Latvijas Paraplanierisma federācijā (LPF).

Kā informēja LPF, lidojums ir saskaņots ar Latvijas Gaisa satiksmi un Civilās aviācijas aģentūru un Rīgas domi un notiks kādā no laikiem, kad ir apstiprināta gaisa telpas daļēja slēgšana citu mazās aviācijas lidojumu veikšanai virs Rīgas un atbilstoši piemērotākajai laika prognozei – 23., 24., vai 25.oktobrī laikā no plkst.8 līdz plkst. 10 vai no plkst.14.30 līdz plkst. 16.30.

Lidojumā piedalīsies līdz 15 Latvijas labākie motoparaplānu piloti – saukti par Karlsoniem. Lidojums tiks veikts pēc iepriekš saskaņota maršruta – Lidosta Spilve – Rīgas Tirdzniecības osta – Purvciems – Dreiliņi un atpakaļ un ilgs aptuveni stundu.

Ideja par Karlsonu pārlidojumu virs Rīgas grupā ar mērķi popularizēt parapalnierismu Latvijā pilotu vidū tika “auklēta” jau vairākus gadus. Bet tieši šogad šīs idejas realizācija pilotiem likās jo īpaši iederīgi un šovasar tika uzsākta praktiska lidojuma sagatavošana. Motoparaplānu pilotu lidojumu grupās organizēšana ir komplekss process: rezerves nosēšanās laukumu izpēte, saskaņojumu saņemšana, labāko pilotu atlase, pilotu un tehnikas sagatavošana, lidojuma grupā noteikumu sagatavošana un citi būtiski sagatavošanas darbi.

Paraplanierisma kluba “Adrenalīns” vecākais instruktors un lidojuma organizators Dzintars Reiniks

“Vēl tikai pēdējais pilotu drošības seminārs, labvēlīgi laika apstākļi un klāt jau pats lidojums kādā no mums iedalītajiem gaisa telpas virs Rīgas izmantošanas laikiem. Visi piloti un uz zemes iesaistītais personāls ir patīkami satraukti. Nekas līdzīgs Latvijā līdz šim vēl nav īstenots.”

LPF prezidents Normunds Pakulis norāda, ka pieredzes apgūšana, lidojot lielās grupās, ir pirmais solis pretī formācijas lidojumiem. Formācijas lidojumu laikā piloti gaisā veido dažādas figūras. “Es ticu, ka nepaies nemaz tik ilgs laiks, kad Latvijas motoparaplānu piloti mūs priecēs arī ar krāšņiem formācijas lidojumiem!” viņš ir cerīgs.

LPF aicina Rīgas iedzīvotājus un viesus vērst biežāk skatu debesīs un uzsmaidīt pilotiem, tos redzot virs Rīgas, fotografēt un uzņemt video piemiņai, un baudīt neierastu skatu debesīs šā vēsturiskā pasākuma laikā.