Solīts makā nekrīt. Liela daļa cilvēku realitātē nesaņem to algu, kas solīta darba intervijā

10 komentāri

Jaunas aptaujas dati liecina, ka vairākums jauno darba ņēmēju nesaņem tādu darba algu, kāda tika solīta darba intervijā.

Proti, aptauja liecina, ka ar šādu situāciju saskāries 71% darba ņēmēju. Tikmēr 34% norādīja uz to, ka viņu pienākumi izrādījušies plašāki un citādāki nekā sākotnēji runāts. 23% realitātē alga izrādījās mazāka, 9% – saņēma pavisam citu darba grafiku, bet 5% palika bez solītajiem bonusiem.

Personāla atlases speciālist atzīst, ka pārsvarā šādas problēmas raksturīgas nelieliem uzņēmumiem un firmām. Jo lielie uzņēmumi darbā pieņem pēc labi atstrādātām shēmām.

 

Kristaps Kosolovs
“cvmarket.lv” personāla atlases vadītājs

Mazos uzņēmumos tās sistēmas bieži vien nav, un daudz kas notiek, vadoties no emocijām. Gan algu cits dabū lielāku, cits – mazāku tikai tāpēc, ka vadītājam ir emocionāli labākas jūtas pret šo cilvēku. Vai arī viņš ir labā garastāvoklī. Tāpat ir arī ar solījumiem – tie nekur nav iegrāmatoti. Līdz ar to interviju procesā tiek solīts kaut kas viens, bet īstenībā darba devējam vajadzīgs, lai tiktu darīts kaut kas vairāk.

TOP komentāri

 • ...
  +5 +5 0

  ...

  tas ir taapeec ,ka latvaanijaa darbiniekam savaa profesijaa javeic citi uzdevumi, kas naak klaat tieshajiem. dazhkaart pat tieshie pienaakumi nav javeic, bet javeic mazakas kvalifikaacijas darbs, jo darba devejam tas ir izdevigi, mazak jamaksaa algaa u.t.t.
 • annina
  +3 +3 0

  annina

  musu pasu balelini izdzen stradniekus ka vergus .tev jabut universalam un japrot darit visu kas vinam ienak prata .ta ar vienu cilveku iemanto vairakus stradniekus un manu pazinu un radu loka nezinu nevienu kas pelnitu 800eiro ja pagadas kaut cik cilvecigs boss.tad knapi 450un tad tev jabut laimigam.
 • Klaidonis
  +4 +3 -1

  Klaidonis

  Kādas problēmas , krutie darba devēji "knīpstangas" labāk izvēlas viesstrādniekus kuriem maksāt vismaz 800 un vairāk , jo mazāk nedrīkst. Likums neatļauj, lai tad čakarējas ar tiem haholiem un citiem. Un mūsu bāleliņi gatavi pakaļu laizīt jebkuram mēslam , kurš lielāks par vardi (vismaz pats tā uzskata) Pareizi ir ka šitos laizītājus "drāž", vajag vēl vairāk drāzt. Katru dienu skandina masu mediji, stājoties darbā pieprasiet darba līgumu ar veicamo darbu aprakstu un darba algu, bet ko jūs. . . ? Ja darba devējs tādu nedod, tad lai pameklē citu laizītāju un nav te ko vaidēt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl