27 komentāri

Valdības solītais algu pielikums skolotājiem patiesībā nozīmē, ka daļai tās samazināsies. Tikmēr bērni, kas patlaban piedalās dažādos interešu pulciņos, paliks bez ierastajām nodarbībām. Vai skolotāju bažas ir pamatotas?

Patlaban viena slodze skolotāja darbā ir 21 stunda klasē, ļaujot skolotājiem strādāt divas slodzes vai apvienot strādāšanu vairākās skolās, attiecīgi nopelnot vairāk. Par vienu slodzi valsts maksā 405–420 eiro pirms nodokļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par gatavošanos, atbalstu skolēniem, darbu ar vecākiem un burtnīcu labošanu valsts pašvaldībām pārskaita vēl piemaksu 40% apmērā, taču tās šo naudu pedagogiem sadala pēc saviem ieskatiem un dažādās skolās atšķirīgi.

Turpmāk slodze būs 36 stundas, iekļaujot gan darbu klasē, gan pārējo. Tas sevišķi satrauc interešu izglītības skolotājus, kuriem maksā tikai par tiešo darbu ar bērniem. ”Jaunais atalgojuma modelis paredz, ka skolotāji varēs strādāt 1.1 likmi, un tas, protams, paredz, ka skolotājiem būs jāatsakās no kādas grupas, attiecīgi nebūs iespējas strādāt ar kādu no grupām, rezultātā var palielināties audzēkņu skaits, kas pavadīs savu brīvo laiku uz ielas, nevis iesaistoties kādā no interešu izglītības grupām,” skaidro BJC Daugmale direktora vietniece Inga Sidorčika – Boboviča.

Tikmēr izglītības ministre Mārīte Seile šobrīd vispār nevar atbildēt, kā jaunā finansēšanas kārtība ietekmēs interešu, profesionālās, speciālās un pirmskolas izglītības pedagogus un mācību kvalitāti. Tas būšot zināms aprīļa sākumā, viņa atklāja telefonintervijā LNT Ziņām. ”Attiecībā uz interešu izglītību plānots, ka nauda tiks novadīta pašvaldībām, tāpat kā tas ir šobrīd. Vēl man nav atbildes, uz cik bērniem tiks rēķināts cik daudz naudas,” tā Seile.

Ja tā, tad nauda atkal tiks sadalīta pēc atlikuma principa, un motivēt skolotājus strādāt interešu izglītības jomā kļūs vēl grūtāk, spriež speciālisti. Tikmēr ministre sola, ka vismaz vispārējās izglītības skolā samaksa par jauno slodzi būs tikpat liela kā par divām slodzēm šobrīd. ”Skolotāji, kas strādā lielās klasēs, vidēji klasē sākot no 25 bērniem, saņemtu 1000 eiro bruto par 36 stundām, bet tās nav tikai kontaktstundas, tas ir kopā ar atbalstu skolēniem. Savukārt skolotāji, kas strādā mazās klasēs, kur ir mazāk nekā 10 bērnu klasē, saņemtu 870 eiro bruto,” skaidro izglītības ministre.

Tomēr skolotājus pārstāvošā arodbiedrība ir skeptiska par to, vai jau no šī gada pirmā septembra solītajām algām maz atradīsies valsts finansējums: papildus 10 miljoni eiro šogad, 32 miljoni – nākamgad. Turklāt joprojām ir pārāk daudz neskaidrību par jauno finansēšanas modeli. Tiesa, tā jau kļuvusi par nelāgu tradīciju, kad skolotājiem tiek solīts algu pielikums, bet vēl 1. septembrī viņi nezina, cik saņems par darbu.

”Nevar visu laiku izmantot skolotājus – tagad mums ir slikti ģeopolitiskie apstākļi, tad mums slikta ekonomiskā situācija, tad, piedodiet, mums krīze, tad, piedodiet, mums plūdi. Pedagogi gaida un gaida, mēs runājam par izcilību un radošumu, ko nodrošina izglītība, turot viņus badā,” kategoriska ir LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

Diemžēl arodbiedrības bažām patiešām ir pamats un scenārijs ar solīšanu, bet nemaksāšanu draud atkārtoties, jāsecina pēc ministres teiktā: ”Šajā brīdī, raugoties, kā pildās budžeta ieņēmumu prognoze, raugoties uz starptautisko situāciju, es domāju, nebūtu pareizi teikt, ka nauda noteikti būs, bet raudzīties reāli uz iespējām un sliktākajā gadījumā raudzīties, vai ir iespējamas pakāpeniskas izmaiņas.”

Tikmēr skolotāji sola, – ja jaunais finansēšanas modeļa ieviešana atkal tiks atlikta, tad no valdības prasīs garantijas par to, ka noteiktā laikā nauda tiešām būs.

TOP komentāri

 • Aivars .
  +13 +13 0

  Aivars .

  Ir tak skolotāji kuri saņem algu pat virs 1000 un vēl pieprasa algu palielinājumu ?! Bet ir kam ir tikai nedaudz virs minimālās algas ! Kur ir taisnība ???
 • GU
  +10 +10 0

  GU

  ..tas jau bija pareizs lēmums, jo skolas ir pustukšas tāpat kā ciemi, bērni aizbraukuši projām kopā ar vecākiem uz ārzemēm un skolotāji tik kliedz. Kā var pieaugt algas, ja klasē 10 skolēni un skolotājs ne sevišķi cenšas kaut ko iemācīt.
 • Inna
  +9 +9 0

  Inna

  Jums visiem vajadzētu nostāties klases priekśā un novadīt kaut vienu mācību stundu. Tad jūs visi gudrie saprastu,cik šis darbs ir grūts, bērni paņem tik lielu enerğiju , kā 8stundas strādātu uz ceļa. Bez kontakstundām skolotājiem ir arī jārīko pasākumi, vecāku sapulces utt. Skolotājs tas nav darbs- tas pārtop par dzīves veidu. Tāpēc beidziet te gudri muldēt, ja nekad neesat stāvējuši klases priekśā!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl