Solidaritātes pikets Baltkrievijai Rīgā pulcē ap 20 cilvēku

7 komentāri

Aprit tieši gads, kopš Baltkrievijā apcietināts opozīcijas līderis Sergejs Cihanouskis, kurš aizsāka joprojām nerimstošo protestu vilni, pēc kā vīra vietu politikā ieņēma viņa dzīvesbiedre Svjatlana Cihanouska, kuru patlaban neoficiāli uzskata par valsts galvu un kura ir aicinājusi visu pasauli 29.maijā solidarizēties Baltkrievijas atbalstam, kā rezultātā pikets norisinājās arī Rīgā, vēsta TV3 Ziņas.

Balkrievu kopiena sestdien, 29.maijā, pulcējās par “Pārmaiņu laukumu” dēvētajā instalācijā aiz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, kas ir kopija tādai pašai elektrības transformtora būdiņai Minskā.

Starpība vien, ka tur pacelt opozīcijas simbolus var nozīmēt cietumu un pat nāvi, kamēr Rīgā pulcēties ir droši.

Tāds arī bija sanākušo mērķis – atgādināt, ka par spīti visam protesti nav rimuši, un opozīcijas līdera Sergeja Cihanouska aizturēšana šai dienā pirms gada patiesībā panāca pretējo – nevis opozīciju apklusināja, bet lika sabiedrībai apvienoties cīņā pret netaisnību.

Baltkrievu kopienas pārstāve Rīgā Valērija Ledjajeva

“Ļoti bail par tiem cilvēkiem, kuri palikuši Baltkievijā. Viņi ir situācijas ķīlnieki. Par viņiem ļoti pārdzīvojam un gaidām šo nejēdzību atrisināšanos. Mērķis ir atgādināt un parādīt, ka mūsu ir daudz, mēs esam kopā. Mēs esam katrā pasaules valstī un, lai ko arī ar mums nedarītu un kā necenstos apslāpēt protestu, tas nekur nepazudīs.

Klusi, bet emocionāli piesātināts, bija sanākušo vēstījums – turēt režīma nogalināto un represēto fotogrāfijas, ap pleciem apņemot vēsturisko karogu.

Teju supervaroņa lomā nonācis Rīgas mērs, kurš šonedēļ arī oficiālajos mastos baltkrievu oficiālo zaļi sarkano nomainīja pret vēsturisko sarkanbalto karogu.

Baltkrievu kopienas pārstāve Rīgā Olga Prokopjeva

“Visiem baltkrieviem tas bija liels pārsteigums. Esam pieraduši, ka Eiropas Savienības reakcija ir diezgan rezervēta, bet te pēkšņi tik drosmīgs solis tieši hokeja čempionāta laikā! Zinām, cik ļoti mūsu neleģitīmajam prezidentam patīk hokejs un kāda cīņa bija par to, kur tas notiks.”

Ieskaties fotogrāfijās no solidaritātes akcijas Latvijā: Galerija: pikets Rīgā solidaritātei ar Baltkrieviju

7 komentāri