Sola uzlabot zobārsta pieejamību pensionāriem – valsts varētu daļēji segt stomatoloģiskos izdevumus

16 komentāri
Sola uzlabot zobārsta pieejamību pensionāriem – valsts varētu daļēji segt stomatoloģiskos izdevumus
Foto: LETA

Tuvākajā laikā tiks izstrādāts piedāvājumus zobārstniecības pakalpojumu pieejamības uzlabošanai pensionāriem. To paredz šodien Labklājības ministrijā parakstītais sadarbības memorands.

Plānots, ka jau ar nākamo gadu valsts varētu daļēji segt stomatoloģiskos izdevumus pensionāriem. Cik lielā apmērā un kurām iedzīvotāju grupām, pagaidām nav skaidrs. Tiek pieļauts, ka Rīgā senioriem zobus labot un protezēt varētu zobārstniecības studenti, kas, sākot ar trešo kursu, iziet praksi Stomatoloģijas institūtā un kuru pakalpojumi ir būtiski lētāki.

“Es nedomāju, ka mēs varēsim 100% apmierināt visu senioru auditoriju, droši vien tas nenotiks. Bet tiem senioriem, kuriem tas ir vitāli svarīgi. Pirmais, kas būtu ļoti svarīgi, kas ir vajadzīgs, speciālista atzinums, kad ir vērts strādāt ar šo cilvēku, kad ir vērts tur ieguldīt šos līdzekļus un lai arī būtu gala rezultāts,” norāda Rīgas aktīvo senioru alianses valdes locekle Silvija Beikerte.

Jau līdz maija beigām Labklājības ministrija sola izstrādāt noteikumus par konkrētas palīdzības apmēriem, kas tiks virzīti apstiprināšanai valdībā.

16 komentāri