7 komentāri
Šoks labdariem! Pēc sarunas ar meitu Rīgā ubagojoša vecmāmiņa atsakās no palīdzības
Avots: Facebook

Vecmāmuļa Katja, kura dzīvo ļoti lielā nabadzībā un kurai trūkst pārtikas un siltu drēbju, un kurai pagājušajās brīvdienās aktīvi tika vākti ziedojumi, pēc sarunas ar meitu kategoriski atteikusies no palīdzības.

Jau ziņojām, ka vecmāmiņu Katju kāda atsaucīga meitene satikusi aizvadītās nedēļas beigās. Uzzinot vecmāmiņas dzīvesstāstu, meitene gan aizbraukusi pie viņas ciemos, gan sākusi organizēt ziedojumu – siltu drēbju, segu, pārtikas, apavu utt., vākšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašas iniciatīvas labdarības akcijai bijusi ievērojama atsaucība. “Esmu šokā, ka mans palīgā sauciens ir sasniedzis tādu masu cilvēku. Palīdzēt vecmāmiņai atsaucās simtiem cilvēku ne tikai no Latvijas, bet arī ārzemēs dzīvojošie,” īpaši izveidotā Facebook grupā Vecmāmuļa Katja stāsta akcijas iniciatore Rasma Zaharenko.

“Piektdien vecmāmiņa piekrita palīdzībai – iedeva man savu adresi un citu informāciju par sevi. Kā arī vienojāmies, ko tieši vecmāmiņai vajadzētu, – pārtiku un siltas drēbītes,” stāsta Rasma.

Svētdien meitene devusies uz večiņas mājvietu Juglā, taču vecmāmiņa kategoriski paziņojusi, ka neko no saziedotā tomēr nepieņems. “Svētdien biju sarunājusi doties pie vecmāmiņas ar visiem cilvēku savāktajiem ziedojumiem. Līdzi man devās vēl trīs cilvēki, kas arī bija atsaukušies uz palīgā saucienu. Neviens no mums negaidīja, ka vecmāmiņa atteiksies…,” stāsta meitene.

“Sarunas laikā atklājās, ka par šo ziedojumu vākšanu uzzinājuši vecmāmiņas paziņas, par ko vecmāmuļai Katjai bija kauns. Kā arī izrādījās, ka vecmāmiņai ir meita, ko iepriekš viņa man stādīja priekšā kā savu ļoti labu paziņu, kas viņai palīdzot. Vecmāmiņai vakar [sestdien – red.] ir notikusi saruna ar meitu, cik es sapratu, ka tā bijusi ne īpaši pozitīva, jo viņas meita nebija sajūsmā, ka šī ziedojuma akcija ir kļuvusi tik publiska. Es nezinu, kas notika, kas lika vecmāmiņai pārdomāt pieņemt palīdzību, jo, manuprāt, ja vecmāmiņa savos 83 gados ir spiesta prasīt naudiņu cilvēkiem uz ielas, dzīvo nepiemērotos vecam pensionāram apstākļos – acīmredzami palīdzība ir nepieciešama!” stāsta Rasma.

Vecmāmiņa tika teju “piespiesta” paņemt visus pārtikas produktus un vienu vējjaku, džemperīti, kā arī siltās zeķītes, silto šalli un segu. Izrādījās, ka vecmāmiņai ir bankas konts, uz kuru tiks pārskaitīta arī saziedotā naudiņa – 145 eiro. Tiesa gan, labdariem ir aizdomas, ka, aizsūtot naudu, tā varētu nonākt vecmāmiņas radinieku rokās, uz kuriem nav īpašas paļāvības. Savukārt pārējās mantas ziedotāji var paņemt atpakaļ, tās atrodas pie meitenes.

Tāpat darbu turpina izveidotā grupa Vecmāmuļa Katja, kur arī turpmāk pēc šā gadījuma cilvēki varēs palīdzēt tiem, kuriem nepieciešams atbalsts.

Avots: Facebook

Avots: Facebook

Avots: Facebook

Avots: Facebook

TOP komentāri

 • kukuruu
  +4 +4 0

  kukuruu

  Nu nezinu gan, vai vajag uzreiz mesties palīdzēt, nepārbaudot visus apstākļus. Vecuma plānprātībads dēļ sirmi ļaudis mēdz nepatiesi atspoguļot savu dzīvi un apstākļus. Nereti tuvinieki,kuri patiesi rūpējas par sirmgalvi, no paša aprūpējamā tiek vainoti visos pasaules grēkos... un stāsta viņi tiešām ļoti ticami. Kas ar to nekad nav saskāries,nesapratīs. Diemžēl.
 • labulabā
  +3 +3 0

  labulabā

  pilnībā piekrītu! zinu vienu vecu tantuku,kura muld vienā laidā par saviem tuviniekiem,ka nepalīdz,ka neapciemo....bet zinu,ka par viņu tuvinieki rūpējās un apciemo bieži. bet tantukam nekad nekas nav labi...nekad!!!
 • aaaa
  +3 +3 0

  aaaa

  Vai varētu beigt publicēt šos rakstus un ļaut cilvēkam gados mierīgi dzīvot?!
  Žurnālistiem laikam tiešām vairāk nav par ko rakstīt!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl