Šogad valsti pametuši 22 tūkstoši iedzīvotāju

Komentāri

No Latvijas šā gada laikā emigrējuši aptuveni 22 tūkstoši iedzīvotāju, savukārt valstī iebraukuši ir aptuveni 9–10 tūkstoši cilvēku, stāstīja Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) priekšnieces vietnieks Kaspars Misāns.

”Kopumā šogad saglabājas līdzīga tendence kā pagājušajā gadā, taču var teikt, ka imigrācija ir nedaudz palielinājusies,” sacīja K. Misāns, skaidrojot to ar ekonomisko krīzi pasaules un Eiropas tirgos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopumā Latvijas iedzīvotāju skaits šogad ir nokrities zem divu miljonu atzīmes. Šā gada 1. novembrī valsts iedzīvotāju skaits bija 1,99 milj.

Pozitīvā tendence ir tāda, ka Latvijā pamazām pieaug dzimstība. Šā gada pirmajos desmit mēnešos Latvijā piedzimis par 800 mazuļiem vairāk nekā tādā pašā laika posmā pērn. Kopumā šogad Latvijā piedzimuši 18 tūkstoši bērnu. Tāpat valstī nedaudz samazinājusies dzimstība. Proti, šā gada 10 mēnešos miruši ir 24 tūkstoši cilvēku, kas ir par 400 cilvēkiem mazāk nekā tādā pašā laika posmā pērn. Dabiskais pieaugums arī šogad ir saglabājies negatīvs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl