Šogad stājas spēkā vairākas būtiskas izmaiņas, kas skars ikvienu iedzīvotāju

16 komentāri
Šogad stājas spēkā vairākas būtiskas izmaiņas, kas skars ikvienu iedzīvotāju

Šogad stājas spēkā vairākas būtiskas izmaiņas, kas ietekmēs ikviena iedzīvotāja ikdienu. Piemēram, pieaug minimālā alga, dažādi pabalsti, būs grūtāk saņemt bezdarbnieka pabalstu.

Minimālā alga šogad pieaugs par 10 eiro, līdz 380 eiro mēnesī. Šo izmaiņu rezultātā minimālās darba algas saņēmēji ik mēnesi uz rokas iegūs nepilnus 7 eiro. Swedbank finanšu institūtā gan atgādina, ka līdz ar diferencētā neapliekamā minimuma pieeju, par 15 eiro tiek samazināts ikmēneša neapliekamais minimums. Tādējādi darba ņēmēju ikmēneša ienākumi samazināsies par trīsarpus eiro .

Šogad pieaugs pabalsti daudzbērnu ģimenēm. Taču nevis par trešo, bet ceturto un katru nākamo bērnu – 2016. gadā pabalsts bija 34 eiro, šogad 50-it.

Bezdarbnieka pabalsta iegūšanai būs jāstrādā ilgāk. To izmaksās tikai tad, ja būs nostrādāti 12 mēneši 16 mēnešu periodā. Pagājušajā gadā pabalstu varēja saņemt ja nostrādāti 9 mēneši 12 mēnešu periodā.

Šogad pieaugs mikrouzņēmumu nodokļa likme. Apgrozījumam līdz 7 tūkstoš eiro gadā likme būs 12 procenti. Lielākam apgrozījumam – līdz 100 tūkstošiem – 15 procenti. No tiem 70 procenti aizies sociālajām iemaksām.

Šogad būs jāsāk maksāt nodoklis par braukšanu ar ārvalstīs reģistrētu auto. Maksājuma apmērs būs atkarīgs no tā, cik ilgi auto Latvijā tiek izmantots.

Vairs nebūs jāmaksā auto un motociklu reģistrācijas nodoklis, taču transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa likmes par 2009. gada jaunākiem auto sāks aprēķināt pēc CO2 daudzuma izplūdes gāzes. Nodokļa atvieglojumi paredzēti daudzbērnu ģimenēm par vienu spēkratu un lauksaimniekiem.

Pagaidām daudz neskaidrību ir ap gāzes cenām. Šogad paredzēta arī gāzes tirgus atvēršana. Visticamāk, par zilā kurināmā patērēšanu nāksies maksāt vairāk un pieaugs arī apkures un karstā ūdens izmaksas.

Video

TOP komentāri

 • Lelde
  +16 +15 -1

  Lelde

  Vienkarsi bedigi nav ko teikt.Neviens lemums kas uzlabotu cilveku dzivi.Tikai un vienigi lai dzitu vel lielaka nabadziba un piespiestu jaunos cilv aizbraukt.Bet vecakus kuri valodu nemak nolemt nabadzibai.Kurs pec 10 gadiem maksas tos nodoklus un jums algas, jus tur atjedzaties vienreiz un padomajiet ko darat!!!!!
 • Laimiga
  +12 +12 0

  Laimiga

  Paldies Dievam jau menesi esmu ar ģimeni prom no šīs valsts.Un uzzināju ka var dzīvot savādāk.Bij bail aizbraukt,bail no pārmaiņām,bet esam prom tas ir labākais kas ar mums noticis.Depresija pazuda jau pirmajas 3 dienās cita valsti,jo darba tevi ciena un pa 3 d stradajot 6h dienā saņemu savu pirmo algu LV minimālas algas apmērā.Darbā saaudzē darbiniekus it īpaši sievietes.Te sievietem aizliegts smagumus cilāt ar likumu.Atliek arī laika ģimenei un itīpaši bērniem.Un 3 un ceturto mazuli noteikti plānosim šeit.Jūs Latvijā 60% nesaprotat ka var dzīvot savādāk.Mes ar domājam ka bus,bet varu teikt vienkārši super.Nebaidaties visas parmaiņas ir uz labu.Mamma smaidīga,bērni laimīgi.Nevis ka LV vecāki norāvušies ka zirgi,naudas ta pat nav kad visu samaksā.Latviju atcerēsimies ar lielu rūgtumu sirdī.Valodu bērniem ļausim aizmirst.Laimīgu jauno gadu.
 • mjā
  +13 +12 -1

  mjā

  Kauns un negods Latvijas valdībai!!!Jau sen besī šie viņu stulbi pieņemtie likumi!!!Viss tik pret tautu!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl