Šogad skolēni augļus un dārzeņus varēs saņemt mēnesi agrāk

4 komentāri
Šogad skolēni augļus un dārzeņus varēs saņemt mēnesi agrāk
Foto: Skrimante Baļčūte/LNT Ziņas

Šogad augļu un dārzeņu izdales programma skolās sāksies mēnesi agrāk – no 1. oktobra. No šā datuma tradicionāli skolēni arī varēs saņemt bezmaksas pienu.

Lauku atbalsta dienests aicina skolas laikus – līdz 10. septembrim nokārtot visas formalitātes, lai skolēni varētu saņemt bezmaksas augļus un dārzeņus. Ar katru gadu šajā valsts un Eiropas Savienības (ES) finansētajā programmā piedalās arvien vairāk izglītības iestāžu, kuru kopējais skaits pagājušajā gadā jau pārsniedzis 1300.

Inga Orlova
Zemkopības ministrijas pārstāve

Tā ir skolu pašu izvēle un vienošanās ar produktu piegādātājiem un atbalsta pretendentiem par to, vai īstenot šo programmu savā skolā. Un, ņemot vērā šo labprātības principu, mēs esam sasnieguši ļoti labu apguves rezultātu. Tuvu pie 90% augļiem un dārzeņiem. Un nedaudz mazāk, bet tomēr pāri 80% pienam.

Pavisam ES finansētajās produktu izdales atbalsta programmās Latvijā līdz šim izlietots vairāk nekā 32 000 tonnu piena un tā produktu (kopš 2004. gada) un vairāk nekā 5000 tonnu augļu un dārzeņu (kopš 2010. gada). Izdalīto produktu kopējā vērtība sasniedz 29,4 miljonus eiro. Tomēr bezmaksas piena programmas finansējums ir sarucis uz pusi.

4 komentāri