Šogad, šķērsojot dzelzceļa sliedes, bojā gājuši 14 cilvēki

Pievienot komentāru
Šogad, šķērsojot dzelzceļa sliedes, bojā gājuši 14 cilvēki
Foto: LETA

Šogad šķērsojot sliedes, notikuši 22 dzelzceļa negadījumi, un tajos bojā gājuši 14, bet traumēti astoņi cilvēki, informē uzņēmuma Latvijas dzelzceļš pārstāvji.

Ne pērn, ne arī šogad uz sliedēm nav cietis neviens bērns vai jaunietis. Tomēr, lai izglītotu un pievērstu uzmanību dzelzceļa drošības jautājumiem, dzelzceļš šonedēļ sāk sociālo kampaņu Paliec vesels. Viens vesels.

Akcijas laikā tīmekļa vietnē dzirdiredzidzivo.lv ar īpaši izveidota virtuālā simulatora palīdzību varēs pārliecināties par to, cik grūti ir apturēt sešu tūkstošu tonnu smagu kravas vilcienu.

Latvijas dzelzceļa nupat veiktā aptauja liecina, ka tikai 34% respondentu, kuri ikdienā klausās mūziku austiņās, tuvojoties dzelzceļa sliedēm, tās noņem, 15% pagriež mūziku klusāk. Savukārt absolūtais vairākums – 71% – tikai apstājas, lai pārliecinātos, vai netuvojas vilciens, taču turpina ierasto ceļu ar skaļu mūziku fonā. Dzelzceļnieki norāda, ka šis ir satraucošs fakts, jo nepietiek tikai ar paskatīšanos pa labi un pa kreisi, pirms šķērso sliedes. Dažkārt veidojas situācijas, kad aiz tikko garām pabraukuša vilciena pretējā virzienā iet vēl viens, un, ja cilvēks klausās mūziku austiņās, viņš to var nesadzirdēt un var notikt liela nelaime.