Šogad rekordliels pacientu skaits ar zāģētām brūcēm

Komentāri

Mediķi ceļ trauksmi, jo Latvijā būtiski pieaudzis to cilvēku skaits, kuri slimnīcā nogādāti ar zāģētām brūcēm.

Kopš janvāra Rīgas Austrumu slimnīcas mikroķirurgi veikuši vairāk nekā 60 operāciju pacientiem, kuri guvuši nopietnas traumas mežistrādes un kokapstrādes darbos. Turklāt trešā daļa no šiem pacientiem mediķu redzeslokā nonākuši pēdējo divu nedēļu laikā, un tas esot divreiz vairāk nekā parasti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ārsti novērojuši, ka bieži vien nelaimes cēlonis ir speciālā apģērba un aizsargaprīkojuma neesamība. Turklāt daļa cietušo strādājuši alkohola reibumā.

Haralds Adovičs, RAKUS Mikroķirurģijas centra pārstāvis:

Pat šajā nedēļas nogalē, piemēram, sestdien, mūsu ārsti operēja četrus pacientus, kas bija tiešām savainojušies, tieši veicot mežistrādes darbus. Zāģu izraisītās traumas, protams, bieži vien ir smagas. Pacientiem ne vienmēr izdodas arī glābt kādu no šīm satraumētajām ķermeņa daļām – ir gan amputēti pirksti, gan arī smagas vispārējas rokas traumas. Bieži vien šo bojājumu dēļ mums neizdodas pilnībā glābt rokas.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl