Šogad plānots salocīt sarkanbaltsarkanās lentītes aptuveni 10 kilometru garumā

0 Komentāru

Turpinot savulaik LNT aizsākto tradīciju valsts svētkus laikā pie apģērba piespraustu nēsāt sarkanbaltsarkano lentīti, arī šogad Latvijas Kara muzejā cilvēki aicināti to izgatavot un uzdāvināt tās tuviem cilvēkiem akcijā “Uzdāvini lentīti”.

Pērn kopumā sarkanbaltsarkaniem karodziņiem iztērēta auduma lente 10 kilometru garumā, arī šogad paredzēts salocīt līdzīgu apjomu. Kopumā Aizsardzības ministrija sarūpējusi vairāk nekā 71 000 lentīšu, kuras tiks locītas gan Rīgā, gan reģionos.

Mārtiņš Mitenbergs
Latvijas Kara muzeja Izglītības un informācijas nodaļas vadītājs

Šogad šī akcija paredz, ka mēs vairāk runājam un domājam un par tiem, kuri ir varbūt sociāli mazāk aizsargāti, tāpēc Aizsardzības ministrija ir uzrunājusi ļoti daudz slimnīcas, sociālos centrus, kur mēs jau apzināti aicinām cilvēkus nākt uz Kara muzeju vai citās vietās valstī locīt lentītes, lai tās nogādātu tieši šiem cilvēkiem.

Kara muzejā interesenti var ierasties katru dienu laikā no plkst. 10.00 rītā līdz plkst. 17.00. Tāpat akcijas dalībnieki aicināti savu dalību akcijā iemūžināt fotogrāfijās vai video, lai dalītos ar tiem sociālajos tīklos ar mirkļbirku #uzdavinilentiti un kopīgi vairotu svētku noskaņu.

Sarkanbaltsarkanā lentīte novembrī nēsājama ar stūriem uz augšu, tā veidojot stilizētu burtu “V”. Tas simbolizē uzvaru, jo novembrī tiek atzīmēta izšķirošā uzvara pār Bermonta karaspēku.

0 Komentāru