Šogad pēc palīdzības Bērnu slimnīcā traumu gadījumos pacienti vērsušies vairāk nekā 15 800 reizes

Šogad no 1.janvāra līdz oktobra beigām Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) dažādos traumatisma gadījumos bērni pēc palīdzības vērsušies vairāk nekā 15 800 reizes, liecina slimnīcas apkopotie dati.

Atpakaļ uz rakstu

3 komentāri

 • L.B.

  L.B.

  Post scriptum . Palasījos internetā un atradu jau gatavas rūpnieciskās ierīces magnētu neitralizācijai , kuras ir izgatavotas bez dzelzs serdeņa . :) Arī maiņstrāvas spriegums ir zemāks .
 • L.B. viedoklis mediķiem

  L.B. viedoklis mediķiem

  Nesen mediju ziņās bija informācija par bērnu , kurš bija norijis vairākus magnētus . Rakstā teikts , ka šādi slimnīcās ik gadu nonākot pat divdesmit bērnu ! Tas ir tikai pie mums Latvijā ! Magnēti nonāk zarnu traktā , salīp magnētu pievilkšanās spēka ietekmē un ieķeras zarnās . Ir jātaisa steidzīgu un sarežģītu operāciju . Lasīju to , ka arī ķirurgiem ir grūti operēt , jo arī instrumenti pievelkas pie magnētu savienojumiem . Lai iespējami izvairītos no zarnu griešanas maziem bērniem , šos magnētu salipumus var neitralizēt ar Maiņstrāvas elektromagnētisku spoles konstrukciju , kuru uztin , kaut vai uz kāda transformātora dzelžiem . Nē , magnētus es neēdu , bet šādu spoli izgatavoju jaunībā , kad remontēju magnetofonus un vajadzēja atmagnetizēt universālās galviņas skaņu ieraksta trokšnu mazināšanai . Ideja nav mana . Tā ir ņemta no žurnāla " Radio " . Spoli izmantoju arī citās sadzīves situācijās Spole bija domāta 220 V maiņstrāvas tīklam un desmit , piecpadsmit sekundes ieslēgšanai . Pietuvināju nostiprinātai galviņai elektromagnētu un ar apļveidīgām kustībām neitralizēju magnētisma problēmu . Ar to spoli var pat skaļruņu magnētus neitralizēt . Dzīva cilvēka un it īpaši maza bērna zarnu traktā iestrēgušu magnetiņu savienojumu Neitralizēšanai var izmantot drošākas konstrukcijas elektromagnetisko konstrukciju ar zemāku V maiņstrāvu , lai gan , ja konstrukciju izveido noizolētu un iezemētu , tad lielākas jaudas elektromagnēta ietekme būs produktīvāka . Es nezinu , kāda ir ietekme uz cilvēka veselību neilgai elektromagnētiskās strāvas darbībai , bet , ja jauda būtu lielāka , tad varbūt pat nevajadzētu atvērt vēdera dobumu , lai netralizētu magnētos magnētismu . Ja tomēr vēders ir jāatver , tad šādu konstrukciju pietuvina sastrēguma vietai un pēc tam jau magnētini atdalās viens no otra un var izvadīties no organisma dabiskā veidā . Varbūt , ka šī doma nav nemaz tik nepieņemama , ja visu konstrukciju izgatavo drošai ekspluatācijai .
  • L . B . pabeidzot domu

   L . B . pabeidzot domu

   Bez šaubām tai konstrukcijai jābūt sterilai un tāpēc to var ielikt speciāli izveidotā gumijas pārvalkā ar izvada gumijas izolācijas cauruli strāvās padevei . Gumijas apvalks kalpotu arī par izolācijas materiālu . Aprēķinus spolei uz transformatora serdeņa var veikt inženieris . Maiņstrāvā ! , ieslēgtu ierīci pietuvina magnētu atrašanās vietai , desmit , piecpadsmit sekundes un magnētiņi zaudēs savas magnētiskās īpašības . Izslēdziet strāvas padevi un ierīci variet nolikt malā . Pēc šādas apstrādes magnētiņi atbrīvos saspiesto zarnu audus un varēsiet izlemt par tālāko darbības plānu .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!