Šogad no Latvijas ģimenēm ārvalstīs izņemti 24 bērni

Komentāri
Šogad no Latvijas ģimenēm ārvalstīs izņemti 24 bērni
F64

Šogad bija 24 gadījumi, kad ārvalstīs no ģimenēm izņemti Latvijas valstspiederīgo bērni.

Vienā no minētajām lietām bērns nodots vecākiem, trīs lietās – radinieku aprūpei Latvijā, divos gadījumos – audžuģimenei Latvijā, vienā lietā – radinieku aprūpei ārvalstīs, vienā gadījumā – adopcijai ārvalstīs, ņemot vērā mātes vēlmi, bet vēl vienā lietā vecāki brīvprātīgi nodeva bērnu adopcijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tieslietu ministrija norāda, ka ministrijas redzeslokā nonāk gadījumi, par kuriem tiek ziņots. Informācija tiek saņemta gan no vecākiem, gan arī no ārvalstu iestādēm vai vēstniecībām. Tāpat ir gadījumi, kad ārvalstu institūcijām ir nepieciešama informācija.

Kopumā uz 1. decembri ir 110 lietas, no kurām vairāk nekā puse ir ar Apvienoto Karalisti, deviņas – ar Īriju, sešas – ar Norvēģiju, bet vēl četras ar Vāciju.
Šīs lietas mēdz būt dažādas – ārvalstu institūcijas ziņo par Latvijas valstspiederīgo ģimeni, kas nonākusi to redzeslokā, ziņo par bērniem, kas izņemti no ģimenes.

Tāpat arvien biežāk tiek ziņots par ģimenēm, kas bijušas dienestu redzeslokā, bet tad devušās uz Latviju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl