Šogad bojā gājuši jau trīs motociklisti; kopumā aug bažas par avāriju skaita palielināšanos

13 komentāri

Šogad pieaudzis motociklu avāriju skaits, un ir jau trīs bojāgājušie. Daudzi braucēji pēc kritieniem nonāk slimnīcā ļoti smagā stāvoklī, un par to satraukušies ārsti. Atsevišķi braucēji traumās iedzīvojas cenšoties uzfilmēt video, lai dižotos soctīklos.

Šovasar slimīcās nonākuši vairāki smagās motoavārijās iesaistīti cilvēki, kuru stāvoklis ir ļoti smags. No janvāra līdz jūnija vidum avārijās bojā gājuši arī trīs motociklisti – iepriekšējo divu gadu laikā šajā periodā nebija neviena bojāgājušā. Pērn konstatēti 113 negadījumi – šogad par vienu vairāk, arī cietušo skaits šogad audzis, sasniedzot 67 avārijās ievainotos motociklistus.

Uzsākot aktīvo motoseznu, vajadzētu aktīvāk pārliecināties par tehnisko stāvokli, ekipējumu, kā arī to, kas piemirsies – pirms tam iespēju robežās atjaunot prasmes slēgtā teritorijā, ar slēgtiem laukumiem.

Avārijās šogad smagi cietuši 16 motobraucēji, starp bojāgājušajiem divi bija vadītāji, viens -pasažieris.

Juris Jančevskis, Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

“Pirmkārt, jau motocikla vadītājs ir mazāk aizsargāts nekā auto vadītājs, gan viņa spējas uzņemt ātrumu, gan bremzēšanas ceļš ir savādāks nekā auto – ņemt vērā šos aspektus. Ļoti bieži auto motociklu nepamana lielā ātruma dēļ.”

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā uzsver, ka daudziem motobraucējiem neuzmanība neatgriezeniski sabojā veselību, cilvēki atlikušo mūžu pavada ratiņkrēslā vai pat ar amputētām ķermeņa daļām.

“Attiecībā uz mototraumām, tur ir ļoti smagi bojājumi, liels ātrums – daudzas lietas, ko var vēlīni secināt. Viss ir mūsu pašu rokās. Ļoti labs transportlīdzeklis! Braukt vajag. Es pats braucu, bet nu jālieto aizsardzības līdzekļi, jābūt smadzenēm!” saka RAKUS Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas vadītājs Andris Vikmanis.

Arvien biežāk pārgalvīgi brauc tieši cilvēki, kas notiekošo filmē, ievieto soctīklos, cerot iegūtu līdzcilvēku apbrīnu vai izraisīt skaudību. “TikTok”, “Youtube” un “Instagram” ir tūkstošiem video ar traukšanos neprātīgā ātrumā, apdraudot sevi un citus – šāda izrādīšanās pamatīgi satrauc ārstus.

“Tagad ir iespējas veikt videoierakstus,  saliktas kameras uz spidometra, lai redz ātrumu, lai redz seju. Sasniegt ar motociklu ātrumu 200 kilometru stundā, ir viena rokas kustība. Tādi ceļi šur tur atļauj, bet tas ir pilnīgi neadekvāts risks, arī man roka paslīd – bet, ja gribas ātri braukt, tam domāta sporta trases! Tā ir muļķīga dižošanās, neviens jūs neapskaudīs, ka jūs mākat ātri braukt,” atgādina RAKUS Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas vadītājs/

Traģiskākais gadījums šogad fiksēts jūnija sākumā, kad Kandavas novadā bojā motociklists, bet pasažieris nogādāts slimnīcā.
13 komentāri