Šogad aktuālas ir mazas, Latvijā ražotas, unikālas dāvanas

Komentāri
Šogad aktuālas ir mazas, Latvijā ražotas, unikālas dāvanas
FOTO: Flickr

Šogad pieprasījums pēc Latvijā ražotām amatnieku precēm, salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir palielinājies, bet pieprasītāko preču topa augšgalā joprojām ir latviskiem rakstiem izadītas cepures, rokām darināti aksesuāri un saldumi.

Šogad cilvēki dāvanu iegādei tērē tikpat, cik pērn, taču tirdziņa apmeklējuma ziņā ir vērojams neliels, tomēr stabils apmeklētāju pieaugums. Tirgotāji norāda, ka sākotnēji cilvēki preces iegādājušies savām vajadzībām, mazāk domājot par dāvanām, taču tuvojoties svētkiem, iepirkšanās intensitāte manāmi pieaug. Pircēji arī vairāk kā parasti pievērš uzmanību produkta kvalitātei un izcelsmes vietai, pārliecinoties, vai prece ir ražota Latvijā.

Aktuāla tendence šogad ir dāvanu sūtīšana uz ārzemēm. Šim nolūkam tiek izvēlētas patriotiskas un mīļas dāvanas. Visbiežāk radiem un draugiem ārzemēs tiek sūtītas rakstainas cepures, zeķes, cimdi, kā arī bērnu apģērbs. Kā iegādāto dāvanu galamērķi vispopulārākie ir minēti Īrija, Anglija, Austrālija un Amerikas Savienotās Valstis, vēsta tirgotāji.

Tirgotāji norāda, ka šogad cilvēki lielā daudzumā iegādājas mazas un vidējas, bet unikālas dāvanas, kā piemēram, kafijas garšvielas, rotaslietas un dabīgās tējas.

Sievietes rūpīgi izvērtē, vai prece atbilst viņu vēlmēm un vajadzībām, savukārt vīrieši pirkumus veic pārliecinošāk un mērķtiecīgāk. Sieviešu vidū populārākās ir modes un skaistuma preces – adījumi, rotaslietas, dabīgā kosmētika un somas, savukārt vīrieši visbiežāk sastopami pie koka un metāla izstrādājumu stendiem.

Lasi vēl