1 komentārs
Šoferu ievērībai: arī šodien Rīgas sabiedriskajā transportā varēs braukt par velti
Foto: LETA

Arī ceturtdien, 14. janvārī, autovadītāji sabiedriskajā transportā Rīgā varēs braukt bez maksas; otrdien “puteņa biļetes” izmantojuši gandrīz 20 000 autovadītāji, informē Rīgas dome.

Ņemot vērā meteoroloģisko dienestu prognozes par gaidāmo intensīvo snigšanu šajā naktī, Rīgas pašvaldība noteikusi, ka arī ceturtdien, 14. janvārī, autovadītāji sabiedrisko transportu Rīgā varēs izmantot bez maksas. Lēmums par tā saucamo “sniega biļešu” perioda pagarināšanu tiek pieņemts katru dienu atsevišķi ar Rīgas pilsētas izpilddirektora rīkojumu, vadoties no aktuālajām laika prognozēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc uzņēmuma “Rīgas satiksme” aplēsēm pirmdien, 11. janvārī, “puteņa biļetes” izmantoja aptuveni 5500 pasažieru, bet otrdienas statistika liecina, ka autovadītāju skaits sabiedriskajā transportā pieauga jau līdz 19 000.

Par braukšanai sabiedriskajā transportā derīgu dokumentu tiek uzskatīta transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība. Automašīnas tehniskā pase kā braukšanai derīgs dokuments jāuzrāda tikai kontroles laikā, tā nav jārāda transportlīdzekļa vadītājam. Bezmaksas braukšana neattiecas uz mikroautobusu pārvadājumiem.

Šo iespēju var izmantot jebkura pilngadīga persona, autovadītāja apliecībai nav obligāti jābūt līdzi. Reģistrācijas apliecība apliecinās, ka konkrētais transportlīdzeklis tajā brīdī neatrodas satiksmē, kas ir pašvaldības mērķis. Minētos braukšanas atvieglojumus pašvaldība ievieš, lai mazinātu satiksmes intensitāti stipras snigšanas laikā, tādējādi atvieglojot ielu uzturēšanas tehnikas darbu un sabiedriskā transporta kustību.

Kā ziņo ielu uzturētāji, kopš galvaspilsētā ieviestas “sniega biļetes,” ielu uzturēšanas darbs, proti, ielu kaisīšana ar pretslīdes materiāliem un to tīrīšana ir kļuvusi daudz ērtāka. Satiksmē jūtami mazāk esot automašīnas, līdz ar to darbs pie ielu tīrīšanas veicas ātrāk un operatīvāk.

Tā saucamās “puteņa jeb sniega biļetes” tiek ieviestas, pamatojoties un Rīgas domes saistošajiem noteikumiem. Pirmo reizi minētos atvieglojumus autovadītājiem pašvaldība ieviesa pirms trijiem gadiem. Sakarā ar maigajām ziemām un mazo sniega daudzumu pēdējo gadu laikā “puteņa biļešu” ieviešana nebija nepieciešama.

TOP komentāri

  • Sašutis
    +1 +1 0

    Sašutis

    Diez kā viņi uzskaitīja tos 20000 braucējus, ja jāuzrāda mašīnas dokumentus tikai, kad iekāpj kontrole? :D

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl