Šoferīt, ņem vērā! Drīz ielās atgriezīsies skolēni

Pievienot komentāru
Šoferīt, ņem vērā! Drīz ielās atgriezīsies skolēni
Foto: F64

Uzsākot jauno mācību gadu, pilsētās atgriezīsies liels skaits bērnu, tāpēc policija aicina vecākus pārrunāt ar bērniem drošības jautājumus, kā arī aicina autovadītājus šajās dienās būt īpaši piesardzīgiem.

Iesākoties jaunajam mācību gadam, skolēni, kuri pavadījuši brīvdienas laukos, atgriežas pilsētās, un bieži viņiem piemirsusies pilsētas intensīvā ikdiena un ceļu satiksmes noteikumi, kuri jāievēro ielā.

Lai izvairītos no nepatīkamām situācijām, Valsts policija aicina vecākus jau laikus saviem bērniem atgādināt vispārējos drošības un ceļu satiksmes noteikumus, kas jāievēro ielā. Ja bērns uz skolu dosies patstāvīgi, vēlams izstaigāt ceļu uz skolu kopā ar bērnu, vēršot viņa uzmanību uz bīstamākajām vietām un noteikumiem, kas šajās vietās jāievēro.

Īpaši piesardzīgiem šajās dienās lūdzam būt arī autovadītājiem. “Autovadītājiem jāņem vērā, ka pēc vasaras brīvlaika ielās parādīsies vairāk transportlīdzekļu, un bērni būs daudz neapdomīgāki, tāpēc lūdzam automašīnu vadītājus būt saprotošiem un uzmanīgākiem. Autovadītājiem jārēķinās arī ar sastrēgumu palielināšanos atsevišķās vietās. Tāpat atgādinām, ka septembrī skolu tuvumā būs pastiprināta policijas darbinieku klātbūtne, tādēļ aicinām vadītājus ievērot noteiktos braukšanas ātruma ierobežojumus,” norāda Valsts policijas pārstāve Vineta Mistre.

Pie skolām izvietotās policijas darbinieku patruļas ne vien sekos, lai autovadītāji ievērotu noteikto braukšanas ātrumu un citus ceļu satiksmes noteikumus, bet arī rūpēsies par bērnu drošību, lai viņi nenonāktu veselībai vai dzīvībai bīstamās situācijās.